Reklama

Drugi etap remontu ul. Przybyszewskiego. Będą zmiany w MPK Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Drugi etap remontu ul. Przybyszewskiego. Będą zmiany w MPK Łódź  - Zdjęcie główne

Drugi etap prac na Przybyszewskiego wystartuje 1 sierpnia | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Podzielony na części remont ul. Przybyszewskiego od początku sierpnia wkroczy w nowy etap. Wymiana jezdni, chodników i torowiska spowoduje zmianę organizacji ruchu MPK Łódź.

Remont na Przybyszewskiego w Łodzi. Zmiany tras pojazdów MPK Łódź 

Prowadzony remont na ul. Przybyszewskiego w Łodzi wkroczy w nową fazę od 1 sierpnia. Prace zaplanowano na odcinku między ul. Grabową i Reymonta. Inwestycja realizowana jest w formule projektuj-buduj. Wykonawca rozpocznie od demontażu trakcji, torowiska i zerwaniu starej nawierzchni.

Rozpoczęcie prac wymusi zmianę organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Inną trasą pojadą przede wszystkim tramwaje linii 3. Zamiast skręcać ze Stajni Jednorożców w ul. Piotrkowską, pojadą one trasą WZ do skrzyżowania marszałków, a dalej al. Rydza-Śmigłego. Stamtąd skręcą w ul. Przybyszewskiego i dojadą do ul. Nurta-Kaszyńskiego.

Autobusowa komunikacja miejska będzie poprowadzona ul. Zarzewską. Objazdy wyznaczone będą również ulicą Milionową. 

Jakie prace zostaną wykonane na ul. Przybyszewskiego?

Zakres prac od pl. Reymonta do ul. Grabowej obejmie szerokość pasa drogowego, w tym m.in. przebudowę 800 m jezdni i chodników ze zjazdami, budowę miejsc parkingowych, przebudowę oświetlenia, wymianę słupów, infrastruktury podziemnej poszczególnych gestorów, przebudowę odwodnienia, wykonanie nasadzeń zieleni w postaci drzew oraz krzewów.

Na wspomnianym odcinku przebudowana zostanie infrastruktura tramwajowa – torowa, sieciowa i przystankowa, w tym montaż tablic Informacji Pasażerskiej oraz stylizowanych wiat przystankowych.

We współpracy z Łódzką Spółką Infrastrukturalną przebudowany zostanie również wodociąg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy