Reklama

MPK Łódź zmienią swoje trasy. Inaczej pojedzie 12 linii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

MPK Łódź zmienią swoje trasy. Inaczej pojedzie 12 linii - Zdjęcie główne

Zbliżają się zmiany tras linii autobusowych MPK Łódź. Jak pojadą miejskie autobusy? | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Zbliżają się zmiany tras linii autobusowych MPK Łódź. Jak pojadą miejskie autobusy?

Od 18 kwietnia objazdem kursują linie 59, 96ABC, Z13 oraz nocne N7 i N8. Powodem zmian był kolejny etap przebudowy ulicy Rewolucji 1905 r. Po ponad tygodniu, od ogłoszonych zmian udało się zakończyć układanie ostatnich warstw asfaltu, a miejskie autobusy mogą powrócić na swoje stałe trasy. Od czwartku, 27.04 nie będą już jeździć przez ulicę Pomorską.

Linia 59 pojedzie od pętli Radogoszcz Wschód ulicami Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego i do dworca Łódź Chojny

Linia 96 będzie kursować z pętli Teofilów Rojna ulicami Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza i dalej według stałych tras, które zależą od wariantu A, B, C.

Linia Z13 od Legionów Włókniarzy będzie kursować ulicami Legionów, Zielona, Gdańska, Próchnika, Rewolucji 1905 r., P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Niższa do pętli Dąbrowa Niższa.

Linia nocna N7A i N7B pojedzie z pętli Retkinia ulicami Popiełuszki, Maratońska, Waltera-Janke, Nowe Sady, Elektronowa, Obywatelska, Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, Politechniki, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905r., P.O.W., Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Narutowicza, Pomorska, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – wariant Ado pętli w Nowosolnej, a wariant B ulicami Janosika, Telefoniczną do pętli Telefoniczna Zajezdnia.

Zmiany tras autobusów MPK Łódź w centrum miasta

Na zmianę tras muszą przygotować się także pasażerowie linii 65, 72 i 99. Przyczyną są remonty cząstkowe na ul. Więckowskiego. Spowoduje to czasowe wstrzymania ruchu podczas prac. Autobusy linii 65, 72 i 99 pojadą z Żeromskiego przez Zieloną do Kasprzaka.

Już niebawem rozpocznie się także demontaż żurawia na budowie nowego wieżowca przy ul. Struga. W tym czasie objazdem pojadą autobusy linii 80, 83, N2 i N4.

Linia 80A i 80C pojedzie ulicami Tuwima, Struga, Wólczańska, Kopernika, Łąkowa i Karolewską.

Linia 80B, która będzie kursować w czasie długiego weekendu, pojedzie spod dworca Fabrycznego ulicami Tuwima, Struga, Wólczańska, Kopernika, Łąkowa i Karolewska pod Orientarium ZOO,

Linia 83 będzie jeździć ulicami Tuwima, Struga, Wólczańska, Kopernika i Żeromskiego, a linie nocne N2 i N4A pojadą przez Kościuszki, Struga, Wólczańska i Kopernika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy