Reklama

PGNiG zapowiada: ceny gazu dla klientów biznesowych spadną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

PGNiG zapowiada: ceny gazu dla klientów biznesowych spadną - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Ogromne podwyżki cen gazu są szokiem dla wszystkich. Niektórzy przedsiębiorcy otrzymali już kilkukrotnie wyższe niż zazwyczaj warunki, a to napędza inflację. Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe zapowiada, że ceny spadną o 25 procent.

Obniżka obejmie klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. Ceny niebieskiego paliwa mają spaść o 25 proc. Przedsiębiorcy nie muszą składać żadnych wniosków - obniżka automatycznie zostanie uwzględniona na rachunku. 

- Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić-  mówi Jacek Sasin, Wicepremier oraz Minister Aktywów Państwowych w komunikacie prasowym. 

Nieco niższy rachunek otrzymają przedsiębiorcy, których podwyżka cen gazu zmusiła to podwyższenia cen swoich towarów i usług. 

- Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza Spółka. Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Automatyczna obniżka cen gazu o 25% dla klientów biznesowych będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. i będzie dotyczyła cen zawartych w cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9, który jest obecnie stosowany przez PGNiG Obrót Detaliczny w rozliczeniach z Klientami. PGNiG podkreśla, że "analizuje otoczenie rynkowe" i "będzie podejmowała działania adekwatne do zmian". 

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy