Reklama

Potężne utrudnienia dla podróżnych MPK Łódź. Awaria tramwaju przy estakadzie Kaliskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ITS

Potężne utrudnienia dla podróżnych MPK Łódź. Awaria tramwaju przy estakadzie Kaliskiej - Zdjęcie główne

Utrudnienia dla podróżnych MPK Łódź | foto ITS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź To kolejne już dziś zatrzymanie tramwajów w Łodzi. Tramwaje nie dojeżdżają do Karolewa i Retkini.

Do zatrzymania tramwajów doszło dziś, 8 maja o godzinie 19:25. MPK Łódź wprowadziło objazdy dla wszystkich tramwajów, które kursują na trasie W-Z.

Pierwsze skutki awarii tramwaju przy estakadzie Kaliskiej, pasażerowie odczuli chwilę po zatrzymaniu. Najpierw była potrzebna dłuższa chwila, aby ustalić objazdy, a następnie tramwaje 10A, 10B, 12 i 18 zaczęły skręcać w kierunku al. Włókniarzy. Pasażerowie, którzy podróżowali w kierunku Karolewa i Retkini musieli wysiąść pod estakadą Kaliską.

- Ja mam tego naprawdę dość. Dlaczego nikt nas nie traktuje poważnie? Wracam z ciężkimi zakupami, po całym dniu w pracy, a nagle się okazuje, że zamiast 40 minut to teraz będę wracać do domu półtorej godziny

- mówiła jedna z pasażerek, kiedy dowiedziała się, że jej tramwaj dalej nie pojedzie.

Wielu z nich od razu biegiem ruszyło na sąsiedni przystanek autobusowy. Do takich sytuacji dla mieszkańców Karolewa i Retkini dochodzi bardzo często.

OBJAZDY MPK ŁÓDŹ

Linia 8A/B w kierunku cm. Zarzew od skrzyżowania Włókniarzy/Kopernika kierowana jest przez Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, r. Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska, Mickiewicza, Piłsudskiego dalej na swoją trasę. Objazd w podanym kierunku jazdy. 

Linia 10A/B, 12  w kierunku Kościuszki od skrzyżowania Bandurskiego/Włókniarzy przez Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego,  Politechniki, r. Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska, Mickiewicza, Piłsudskiego dalej na swoją trasę. Objazd w podanym kierunku jazdy. 

Linia 18 w kierunku pętli Retkinia dojeżdża do Piotrkowska/Centrum następnie Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska, Piłsudskiego dalej na swoją trasę.

Na odcinku Bandurskiego – dw. Łódź Kaliska – Retkinia uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Stan na godzinę 21:15 Trwa eskorta uszkodzonego tramwaju do zajezdni. Tramwaje jadą opóźnione.

Codzienne utrudnienia dla podróżnych MPK Łódź

Do zatrzymania doszło także chwilę po godzinie 18:00, na wysokości przystanku Kościuszki-Zielona. Występowały utrudnienia na liniach 2A, 2B, 3A, 3B, 6, 7, 11 i 19.

- Zatrzymanie ruchu tramwajów na al. Kościuszki przy ul. Zielonej w kierunku do ul. Legionów. Przyczyna techniczna.

- poinformowała spółka.

Ogłoszono 20-minutową przerwę w kursowaniu tramwajów.

Tramwaje kierowane były objazdem.

Linia 2A/B od Piotrkowska/Centrum przez Mickiewicza, Włókniarzy, Limanowskiego dalej na swoje trasy. Objazd w podanym kierunku jazdy.

Linia 3A/B,6,7 Piotrkowska/Centrum przez Mickiewicza, Włókniarzy, Limanowskiego do Dw. Łódź Żabieniec gdzie zawraca i dalej Limanowskiego, Zachodnia na swoje trasy.

Linia 11 i 19 od Piotrkowska/Centrum przez Mickiewicza, Bandurskiego do pętli Karolew gdzie zawraca i dalej Bandurskiego, Mickiewicza dalej na swoje trasy.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Tramwaje na al. Kościuszki ruszyły o 18:35.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy