Reklama

Remont skrzyżowania Lodowa/Dąbrowskiego. Oto kolejne utrudnienia dla łodzian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: mat. prasowe

Remont skrzyżowania Lodowa/Dąbrowskiego. Oto kolejne utrudnienia dla łodzian - Zdjęcie główne

Kolejne utrudnienia dla łodzian | foto mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Jak wiemy z oficjalnej informacji otrzymanej 21 czerwca, z dniem 22 czerwca rozpoczną się prace na skrzyżowaniu Lodowej z Dąbrowskiego. I choć będą prowadzone pod ruchem, nie ominą nas utrudnienia.

Zmiany w MPK Łódź

Zakres planowanych prac obejmuje wymianę nawierzchni asfaltowej na całym skrzyżowaniu ul. Lodowej z ul. Dąbrowskiego. W ramach remontu zostaną również wymienione chodniki na przejściach dla pieszych znajdujących się na wysepkach pomiędzy pasami ruchu. Ponadto wysepki zostaną wyposażone w nowe krawężniki wraz z opaską betonową. Planuje się także wymianę chodnika znajdującego się na północno-wschodnim narożniku skrzyżowania. Prace realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich. 

Pojawią się również zmiany w organizacji ruchu. Ulicą Dąbrowskiego przejdziemy na wprost jednym pasem. Możliwy będzie też skręt w prawo w ulicą Lodową. Nie będzie możliwości skrętu w lewo w żadnym kierunku. Jadąc natomiast ul. Lodową, będziemy mieli jedynie możliwość skrętu w prawo. Pozostałe kierunki będą możliwe poprzez zawrócenie na ul. Dąbrowskiego przy Tomaszowskiej albo Ossendowskiego. 

Zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 69A, 69B i W. 

  • Linia 69A, jadąc na Widzew, pojedzie Dąbrowskiego do Tomaszowskiej, gdzie zawróci i ponownie Dąbrowskiego do Lodowej. Zmiana w podanym kierunku.
  • Linia 69B, jadąc na Widzew od skrzyżowania Lodowa / Dąbrowskiego, pojedzie Dąbrowskiego, zawróci przy Tomaszowskiej i ponownie Dąbrowskiego do Lodowej. W kierunku Retkini pojedzie przez Lodową, Dąbrowskiego, zawróci przy Ossendowskiego, ponownie Dąbrowskiego do Lodowej i dalej Lodową i Ossendowskiego do Dąbrowskiego.
  • Linia W, jadąc w kierunku ronda Broniewskiego, pojedzie przez Dąbrowskiego do Ossendowskiego, gdzie zawróci i ponownie Dąbrowskiego do Lodowej, gdzie wróci na swoją trasę przez Lodową i Ossendowskiego do Dąbrowskiego. Zmiana w podanym kierunku. 
CZYTAJ TAKŻE: W wakacje nie przejedziemy ul. Kilińskiego. Samochody i tramwaje MPK Łódź pojadą objazdem

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy