Reklama

Rozbudowa trasy do Warszawy i inne plany. GDDKiA informuje kierowców o inwestycjach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Rozbudowa trasy do Warszawy i inne plany. GDDKiA informuje kierowców o inwestycjach - Zdjęcie główne

GDDKiA planuje m.in. rozbudowę autostrady A2 między Łodzią a Warszawą | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o inwestycjach, które mają ruszyć w najbliższym czasie w województwie łódzkim. Ważnym zadaniem będzie rozbudowa autostrady A2 między Łodzią a Warszawą.

W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kończy budowę A1 od Łodzi w kierunku Katowic oraz pierwszy z dwóch realizowanych obecnie odcinków S14 stanowiących zachodnią obwodnicę Łodzi. Jednocześnie GDDKiA przygotowuje się do realizacji kolejnych zadań.

- Do najważniejszych należą prace nad realizacją rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Obwodnice zyska pięć miejscowości: Błaszki w ciągu DK12, Brzeziny w ciągu DK72, Łowicz w ciągu DK14/70/92, Srock w ciągu DK12/91 i Wieluń w ciągu DK45 – informuje łódzka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dużym i kluczowym przedsięwzięciem będzie dobudowa dodatkowych pasów ruchu na autostradzie A2 między Łodzią i Warszawą. Dyrekcja dysponuje już decyzją wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, która umożliwia kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 do trzech pasów w obu kierunkach. 

- Będzie to odcinek nieco ponad 46 km od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim. Po uzyskaniu finansowania, przetarg chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku – planuje GDDKiA.

Oprócz tego trwa uzyskiwania prawomocniej decyzji środowiskowej pozwalającej na realizację dróg ekspresowych S12 i S74 na terenie województwa łódzkiego. S12 ma łączyć się na południe od Piotrkowa Trybunalskiego z autostradą A1 i biec przez Sulejów i Opoczno w kierunku Radomia. 

Droga S74 połączy się z S12 w sąsiedztwie Opoczna i poprowadzi przez woj. świętokrzyskie do woj. podkarpackiego. Decyzja obejmuje obie te drogi. Ich łączna długość na terenie województwa łódzkiego będzie wynosiła ok. 85 km. 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy