Reklama

Zmiana dotycząca tramwajów na Kilińskiego. Będzie lepiej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Zmiana dotycząca tramwajów na Kilińskiego. Będzie lepiej? - Zdjęcie główne

Powrót tramwaju na ulicę Kilińskiego w Łodzi | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Dwie linie tramwajowe, które jeżdżą po ulicy Kilińskiego w Łodzi zmienią swój rozkład jazdy.

Już pierwszego dnia, jak wróciła skrócona linia 1 na zamknięty wcześniej odcinek ulicy Kilińskiego, okazało się, że potrzebna jest kolejna zmiana. Chodzi o odcinek od skrzyżowania Kilińskiego z Północną do skrzyżowania Kilińskiego z Piłsudskiego.

Niemalże każdego ranka i w godzinach szczytu pojawiają się problemy, aby jeżdżące po tej trasie autobusy i tramwaje, jechały planowo. Często dochodzi do sytuacji, gdzie tramwaje tej samej linii jadą jeden za drugim, bo ten drugi zdąży pogonić wcześniejszy. 

Skutki powrotu tramwaju na Kilińskiego odczuwają także pasażerowie linii 86, która przejeżdża przez fragment ul. Kilińskiego. Szczególnie rano, w krótkim odstępie czasu pojawia się zator drogowy, a autobusy i tramwaje pokonują swoją trasę z rosnącym opóźnieniem.

Zmiana na liniach tramwajowych 1 i 17 w Łodzi

Już od czwartku, inaczej pojadą dwie linie tramwajowe, które kursują ulicą Kilińskiego. Zmiana dotyczy linii 1 i 17.

- Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu od dnia 24 maja 2023 r. zmianie ulegną rozkłady jazdy linii 1 i 17

- informuje MPK Łódź.

Przede wszystkim zmiana dotyczy godzin odjazdu. W porównaniu z obecnym rozkładem jazdy, tramwaje z pętli Stoki i krańcówek Kilińskiego – Tymienieckiego  i Centrum Krwiodawstwa będą odjeżdżać z minutowymi różnicami. Czy to pomoże, aby tramwaje lepiej pokonywały swoją trasę?

Linia 1 została wznowiona 10 maja i kursuje na skróconej relacji Kilińskiego – TymienieckiegoCentrum Krwiodawstwa, gdzie zamienia się w linię 17 i jedzie na pętlę Stoki. Taka sama konfiguracja obowiązuje w powrotną stronę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy