Reklama

Zmiany dla podróżnych MPK Łódź na rondzie Solidarności. Będzie nowy przystanek [mapka, zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Już od tego weekendu zmieni się położenie przystanków na rondzie Solidarności. Ma to być ułatwienie dla podróżnych MPK Łódź, dodatkowo powstanie nowy przystanek.

Rondo Solidarności jest dla kierowców podróżnych MPK, jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście. Skrzyżowanie łączy ulice Pomorską, Uniwersytecką, Źródłową, Palki i Kopcińskiego. Jest to także ważny punkt dla podróżnych MPK Łódź.

Jeszcze przed zamknięciem placu Wolności, przez rondo Solidarności jeździły linie 5 i 15, które łączyły Radiostację i Stoki z resztą miasta. Aktualnie z tramwajów została skrócona linia 17, która łączy Stoki z Centrum Krwiodawstwa.

Każdego dnia, przejazd przez skrzyżowanie, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, wiąże się z kilku minutowym staniem w korku. Oprócz kierowców wiele minut tracą także autobusy i tramwaje MPK Łódź. Linia 86, która po wyłączeniu placu Wolności z ruchu, jest jedyną linią, która bezpośrednio łączy ulicę Pomorską z Gdańską.

Linia stała się alternatywą dla zawieszonej linii 17, która kursowała na zbliżonej trasie do linii 86. Od soboty, problem z przejazdem autobusów i tramwajów MPK Łódź, ma zostać poprawiony. Co się zmieni?

Zmiany MPK Łódź na rondzie Solidarności

Przystanek autobusowy linii 86, w kierunku Szpitala CKD, zostanie przeniesiony za skrzyżowanie. Aktualnie, na tym samym przystanku, zatrzymuje się linia 87. Po zmianie autobus, przecinający skrzyżowanie, nie będzie musiał ponownie oczekiwać na zielone światło. Dotychczas, wiele minut opóźnienia powoduje korek na ulicy Pomorskiej, który potrafi rozpocząć się już na wysokości Kamińskiego, a także ponowne oczekiwanie na światłach za przystankiem.

Na przystanku za skrzyżowaniem zatrzymają się także tramwaje linii 17, w kierunku Stoków. W kierunku Franciszkańskiej, bez zmian, przystanek będzie za skrzyżowaniem, jak aktualnie.

Nowy przystanek MPK Łódź

Nowością dla łódzkich podróżnych będzie nowy przystanek autobusowo-tramwajowy Pomorska – Wierzbowa. Powstanie on, pomiędzy istniejącymi już przystankami Pomorska-Kamińskiego i Pomorska-rondo Solidarności, i będą się na nim zatrzymywać linie 17 i 86, tylko w kierunku Stoków.

Wprowadzone od soboty, 1 kwietnia, zmiany mają sprawić, że przejazd przez rondo będzie sprawniejszy, a jak zapewnia miasto – odległość dojścia na tramwaj i autobus się nie zmieni.

Tramwaje MPK Łódź wracają do Ikei

Oprócz zmian na rondzie Solidarności, MPK Łódź wprowadza także inne nowości. Kwietniowa zmiana rozkładu jazdy MPK Łódź, to przede wszystkim, wielkie powroty tramwajów. Na pętlę Chocianowice – Ikea wraca linia tramwajowa 11, która połączyć ma Port Łódź z Helenówkiem.

Tramwaj wróci także na ulicę Gdańską. Swoją krańcówkę będzie tam miała linia 15, która od 1 kwietnia połączy dworzec Łódź Dąbrowa z Akademią Muzyczną przy skrzyżowaniu 1 maja z Gdańską.

Będzie to podobne rozwiązanie, jakie zastosowano na ulicy Franciszkańskiej, przy Centrum Krwiodawstwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy