Reklama

Reklama

Gang handlował w internecie lekami na potencję! Przed sądem stanie 20 osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Gang handlował w internecie lekami na potencję! Przed sądem stanie 20 osób - Zdjęcie główne

W internecie handlowano nielegalnymi lekami na potencję. Wśród podejrzanych mieszkaniec Łódzkiego | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Akt oskarżenia przeciwko 20 osobom w śledztwie dotyczącym grupy nielegalnie handlującej lekami na potencję w internecie skierowała do sądu prokuratura. Wśród oskarżonych jest także mieszkaniec województwa łódzkiego.

Reklama

Handlowali nielegalnymi lekami na potencję. Wśród podejrzanych mieszkaniec Łódzkiego

Oskarżeni to mieszkańcy województwa podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz lubelskiego.

"W toku postępowania prokurator ustalił, że zorganizowana grupa przestępcza handlowała znacznymi ilościami produktów leczniczych, które nie są dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz sfałszowanymi produktami leczniczymi. Sprzedaż odbywała się poza siecią aptek albo punktów aptecznych, za pośrednictwem utworzonych w tym celu witryn czterech sklepów internetowych" - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Wśród oskarżonych jest Kamil K., któremu prokuratura zarzuciła kierowanie działającą od 2016 roku na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego i innych miejscowościach w kraju zorganizowaną grupą przestępczą. "Kolejne 16 osób zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej" - podała PK.

"Ponadto wszystkim oskarżonym prokurator zarzucił dostarczanie lub udostępnianie sfałszowanych produktów leczniczych oraz obrót produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia jak również prowadzenie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego. Kolejne zarzuty dotyczą dokonywania obrotu towarami o znacznej wartości oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Ponadto trzy osoby zostały oskarżone o udzielanie pomocy w przestępczym procederze" - wyliczyła PK.

Według ustaleń śledczych grupa, na której czele stał 31-letni mieszkaniec Podkarpacia zajmowała się obrotem produktami farmaceutycznymi za pośrednictwem sklepów internetowych. "W ofercie potencjalny klient informowany był, że sprzedaż +leków+ na potencję odbywa się bez recepty i poza apteką" - przekazała PK.

Handlowano produktami o nazwach:

 • Kamagra,
 • Kamagra do ssania,
 • Cobra-120,
 • Sildemax,
 • Cenforce,
 • Super Kamagra,
 • Lovegra,
 • Tadarise-20,
 • Kamagra-100 Chawable Tabs,
 • Cenforce-100,
 • Kamagra 100 Oral Jelly
Były to  środki farmaceutyczne niewiadomego pochodzenia. W legalnym obrocie oryginalne produkty z zawartością substancji o nazwie sildenafil w ilości większej niż 25 mg, mogą być sprzedawane tylko w aptekach i wyłącznie po okazaniu recepty" - podkreśliła PK.

Dodatkowo śledczy ustalili, że sprzedawane "środki farmaceutyczne" nie przechodziły procedury dopuszczenia do obrotu toczącej się przed Komisją Europejską. Nie spełniały także norm przewidzianych w polskich przepisach i nie były dopuszczone do obrotu w Polsce.

Podczas śledztwa śledczy odkryli magazyn, w którym zabezpieczyli prawie 23 tysiące sztuk nielegalnych środków na potencję o wartości czarnorynkowej około pół miliona złotych. "Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa przestępcza sprzedała klientom sklepów internetowych co najmniej 4 968 sztuk +środków farmaceutycznych+ o łącznej wartości ponad miliona złotych" - dodała PK.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji. Akt oskarżenia wobec grupy został skierowany do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Za zarzucane oskarżonym czyny grozi do 5 lat więzienia. Natomiast Kamilowi K. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy