Reklama

Reklama

Nie opłaca się jeździć autem po chodniku. Mandat tego mężczyzny może szokować

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KMP Łódź

Nie opłaca się jeździć autem po chodniku. Mandat tego mężczyzny może szokować - Zdjęcie główne

Zdarzenie na ulicy Pabianickiej w Łodzi | foto KMP Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale 42-letni kierowca nissana poruszał się po chodniku znajdującym się na ulicy Pabianickiej w Łodzi. Świadek tego zdarzenia nagrał całą sytuację, a zgłoszenie wraz z filmem wysłał na policję. Ta nałożyła na sprawcę surowy mandat.

Reklama

Zdarzenie na ulicy Pabianickiej w Łodzi

Jak informuje mł. asp. Jadwiga Czyż, 24 stycznia 2022 roku na skrzynkę mejlową Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym wpłynęło zawiadomienie od jednego z łodzian. Mieszkaniec miasta informował, że był świadkiem pewnego zdarzenia. Miało ono miejsce 4 stycznia na ulicy Pabianickiej o godzinie 11:15, a następnie o 11:45. To właśnie wtedy po chodniku poruszał się samochód marki nissan. Zgłaszający w zawiadomieniu podkreślał istotę bezpieczeństwa pieszych oraz dużego zagrożenia, które stworzył kierowca.

Policjant prowadzący postępowanie w tej sprawie zapoznał się z materiałem wizyjnym, na którym zostało uwiecznione, jak w krótkich odstępach czasu prowadzący nissana dwukrotnie porusza się po chodniku przeznaczonym wyłącznie dla ruchu pieszych. 

- Mundurowy ustalił właściciela pojazdu, któremu podczas przesłuchania pokazał materiał wideo. 42-latek, tłumacząc swoje zachowanie, twierdził, że do serwisu, gdzie chciał dojechać, nie było innej drogi, a jedynie przez chodnik dla pieszych. Mężczyzna w swoim postępowaniu nie widział nic złego, gdyż jak twierdził, żaden pieszy nie poruszał się chodnikiem - informuje mł. asp. Jadwiga Czyż.

Za popełnione wykroczenia 42-latek został ukarany mandatami karnymi opiewającymi na łączną kwotę 3000 zł.

Funkcjonariusze przypominają o kilku kluczowych kwestiach

Policja informuje, że:

  • najwyższą ceną za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i brak rozsądku jest spowodowanie wypadku drogowego, jednak, jak wiadomo, za łamanie przepisów jest też wymierna cena w postaci mandatu karnego, wysokiej grzywny lub nawet utraty prawa jazdy
  • ustawa Prawo o Ruchu Drogowym  w art. 26 ust.3 pkt 3 jasno określa, że kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Za stworzenie zagrożenia dla pieszych w takiej sytuacji kierujący pojazdem podlega karze grzywny nie niższej niż 1500 zł. Natomiast gdy sprawa trafi na wokandę sądową, sąd może ukarać kierującego grzywną w wysokości do 30000 zł a w skrajnych przypadkach nawet zatrzymać prawo jazdy.
CZYTAJ TAKŻE: Pędziła Brzezińską ponad 100 km/h. Może zapłacić nawet 30 tysięcy złotych!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy