Reklama

Pseudokibice w Łodzi handlowali narkotykami w klubach. Jaką rolę odegrał „Bronek”?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Cbśp.gov.pl | poglądowe

Pseudokibice w Łodzi handlowali narkotykami w klubach. Jaką rolę odegrał „Bronek”? - Zdjęcie główne

Jest akt oskarżenia wobec gangu narkotykowego działającego w Łodzi | foto Cbśp.gov.pl | poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Do Sądu Okręgowego w Łodzi skierowano akt oskarżenia przeciwko dwunastu członkom zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Powodem oskarżenia są m.in. zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych.

Akt oskarżenia przeciwko gangowi narkotykowemu ze środowiska pseudokibiców w Łodzi

Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia przeciwko dwunastu członkom zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oraz policyjne CBŚ zarzucają im popełnienie przestępstw narkotykowych. 

Chodzi o działającą od września 2020 roku do marca 2022 roku w Łodzi i regionie grupę zajmującą się handlem substancjami psychotropowymi. Prokurator zarzucił Dariuszowi S. i Tomaszowi S. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym osobom udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Oskarżeni odpowiedzą za udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych w postaci 3-chlorometkatynonu (3 CMC) w ilości co najmniej 10 kg o wartości 260 tysięcy złotych oraz udzielanie innym osobom substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Kolejne zarzuty dotyczą prania pieniędzy w kwocie co najmniej 163 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzące z handlu narkotykami oskarżeni lokowali m.in. w biżuterię oraz luksusowe samochody. 

Oskarżonym grozi do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratora wobec sześciu osób zastosowano areszt tymczasowy. 

Rodzinny biznes narkotykowy w środowisku łódzkich pseudokibiców

Z ustaleń wynika, że kierownictwo grupy sprawowali bracia Dariusz i Tomasz S., którzy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Część członków grupy było pracownikami ochrony w łódzkich klubach, gdzie rozprowadzali substancje psychotropowe lub za określoną opłatą wyrażali zgodę na handel w klubie przez drobnych dilerów. 

Głównym dostawcą substancji psychotropowych w postaci 3CMC, dla grupy przestępczej, był Piotr B. ps. „Bronek”. Najważniejsze role w grupie pełnili członkowie rodziny Dariusza S. w tym Dawid S., który był bezpośrednim „przedstawicielem” kierownictwa grupy w prowadzonych wspólnie interesach przestępczych. 

Dawid S. był zatrudniony na stanowisku szefa ochrony w jednym z klubów przy Piotrkowskiej w Łodzi. Malwina S. córka kierującego grupą Dariusza S., zajmowała się magazynowaniem oraz przygotowywaniem poszczególnych partii substancji psychotropowych do sprzedaży. Matka Dariusza i Tomasza S. - Krystyna S. przechowywała pieniądze zarobione przez grupę i dokonywała zakupu kart telefonicznych i rejestrowała je na inne osoby. Karty były następnie używane przez członków grupy do prowadzeniu działalności przestępczej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy