reklama
reklama

Setki wezwań pogotowia w Łodzi. Sporo do zaburzeń psychicznych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adam Wicher

Setki wezwań pogotowia w Łodzi. Sporo do zaburzeń psychicznych - Zdjęcie główne

Jak się okazuje, niestrawność i bóle brzucha wcale nie były główną przyczyną naszych wezwań w święta. | foto Adam Wicher

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale1510 wyjazdów podczas świąt Bożego Narodzenia odnotowało pogotowie na terenie województwa łódzkiego. Najwięcej w Łodzi, a także powiatach: zgierskim i pabianickim.
reklama

1510 wezwań od poranka w Wigilię do północy drugiego dnia świąt. To mniej niż rok temu, kiedy to było ich 1808. Najwięcej odnotowano ich w Łodzi - 670 wezwań (w 2022 roku - 833) oraz powiatów: zgierskiego - 147 wezwań (w 2022 roku - 164) i pabianickiego - 102 wezwania (w 2022 roku - 153). 

Mieszkańcy województwa łódzkiego zmagają się z zaburzeniami psychicznymi 

Jak się okazuje, niestrawność i bóle brzucha wcale nie były główną przyczyną naszych wezwań. Podczas tegorocznych świąt jedynie 38 wezwań zespołów ratownictwa medycznego zakończyło się postawieniem rozpoznań z grupy chorób układu pokarmowego. Kolejne 35 interwencji dotyczyło bólu brzucha. 

reklama

Dominowały za to choroby układu krążenia (326 wezwań). 

- Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zachorowalności i zgonów zarówno w europejskich, jak i polskich statystykach. Liczba naszych wezwań jest ich odbiciem. Na drugim miejscu uplasowały się urazy i obrażenia ciała. ​Z tego powodu aż 211 razy nasze ambulanse wyruszały nieść pomoc mieszkańcom województwa łódzkiego. Wśród nich dominowały uraz głowy będące wynikiem ​upadku

- mówi Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Pogotowie często interweniowało także w przypadku zaburzeń zachowania i zaburzeń psychicznych. Tego typu problemów dotyczyło 112 wezwań.

reklama

- Statystyki nie pozwalają wyciągnąć głębszych wniosków na ten temat. Pewne znaczenie może mieć napięcie, jakie towarzyszy nam w okresie poprzedzającym święta. Stres i pęd ​mogą odbijać się negatywnie na ​naszym zdrowiu psychicznym

- dodaje Stępka.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama