reklama
reklama

Krzysiu, Ala, Adrian, Gabi. Dzieci, które zapadły się pod ziemię. Pomóżmy ich rodzinom. Może wiecie, co się z nimi dzieje? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krzysiu, Ala, Adrian, Gabi. Dzieci, które zapadły się pod ziemię. Pomóżmy ich rodzinom. Może wiecie, co się z nimi dzieje? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na sygnale Wystarczy moment nieuwagi, żeby dziecko zniknęło - choćby w supermarkecie. W takich przypadkach prawie zawsze się odnajduje. Sprawa komplikuje się, jeżeli mamy do czynienia z ucieczkami z domu lub porwaniami rodzicielskimi. Zobacz galerię dzieci, które są poszukiwane przez Fundację ITAKA. Może któreś rozpoznasz i będziesz w stanie pomóc cierpiącej rodzinie?
reklama

Trwają wakacje i jak pokazują policyjne statystyki, w tym okresie do podobnych sytuacji dochodzi częściej. Zapewne większość z uciekinierów do domu wróci, kiedy skończą się pieniądze i pojawi się problem z noclegiem oraz kupieniem jedzenia. Niestety, nie wszystkie historie będą miały dobre zakończenie. 

Niedawno policja informowała o zaginięciu dwóch nastolatek. Jak się okazało, 14-letnia Anastazja i 12-letnia Aleksandra znalazły się całe i zdrowe w pobliżu dworca kolejowego we Wrocławiu. Niestety, nie wszystkie policyjne akcje kończą się tak szybko i z takim sukcesem. Również na liście łódzkich policjantów widnieją nazwiska młodych osób, które przepadły bez wieści. 

Młodzi ludzie, którzy przepali bez wieści. Wiesz, gdzie przebywają? 

Musimy pamiętać, że zaginięcia nie zawsze mają związek z ucieczką. Zdarzają się również porwania rodzicielskie, niekiedy porwania dla okupu. Fundacja ITAKA, która od lat pomaga w poszukiwaniach osób, dodaje, że kolejnym powodem jest niedostateczna opieka ze strony dorosłych. W przypadku małych dzieci do takiej sytuacji może dojść, gdy zostaną pozostawione same na podwórku, podczas powrotu ze szkoły lub podczas zakupów w supermarkecie. Czasami maluchy oddalają się od rodzica, bo ich wzrok przyciągnęła np. sklepowa wystawa. ITAKA podkreśla, że w zdecydowanej większości przypadków to ostrożność i czujność rodziców lub opiekunów może uchronić pociechę przed zaginięciem, zwłaszcza w przypadku tych najmłodszych dzieci. 

Jeżeli chodzi o ucieczki z domu, to jak zaznacza fundacja, dziecka daje wcześniej sygnały, że dzieje się coś niepokojącego. Niestety, niekiedy możemy ich nie wyłapać. Co powinno nas zaniepokoić? Między innymi zmiana w zachowaniu. Powinno nas zaniepokoić, jeżeli nasza pociecha z dnia na dzień staje się milcząca i przygnębiona, a także, kiedy zbyt dużo czasu poświęca na rozmowę z osobami z sieci, których my nie znamy i nie kojarzymy.   

W naszej galerii znajdziecie wizerunki poszukiwanych przez fundację dzieci. Niektóre przepadły kilka miesięcy temu, innych rodzice szukają od lat. Przy każdym komunikacje znajdziecie dokładne informacje, kogo zawiadomić, jeżeli macie jakiekolwiek wieści dotyczące danego dziecka. 

Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych powstała 22 marca 1999 roku. Jest to jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięć. Rocznie pomaga 1500 rodzinom. W fundacji działa 40 wolontariuszy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie itaka.org.pl. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama