Reklama

Reklama

Wielki cios dla przemytników i sprzedawców papierosów. Służby rozbiły grupę przestępczą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiły grupę przestępczą, która wprowadzała do obrotu nielegalne używki. W czasie nalotu odnaleziono magazyn, a w nim miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Reklama

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i CBŚP Zarządu w Warszawie przeszukali na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego posesje, hale magazynowe i samochody osób powiązanych z wykrytym procederem. Udało im się odnaleźć nielegalny towar, na którym Skarb Państwa straciłby 26 milionów złotych!

Nielegalne papierosy gotowe do transportu. Służby rozbiły międzynarodową grupę 

Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, informuje, że przeszukania odbyły się w Łodzi, na terenie powiatu zgierskiego oraz w Płońsku (mazowieckie). W jednym z nich funkcjonariusza znaleźli ponad 21,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy i kartonowe opakowania. Były one zapakowane w kartonowe pudła, umieszczone na paletach i przygotowane do transportu. Papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleziono również w samochodzie jednego z członków grupy przestępczej. Wartość rynkowa towaru to blisko 16 mln zł. 

Mazowiecka KAS informuje, że podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli również środki pieniężne, telefony komórkowe, karty płatnicze, urządzenia monitoringu posesji i samochody osobowe należące do podejrzanych. Były to pojazdy typu SUV o łącznej wartości 330 tys. zł. 

Działania funkcjonariuszy doprowadziły także do zatrzymania 8 osób różnej narodowości, m.in. Ukrainy, Rosji i Izraela. Decyzją sądu, zostali oni tymczasowo aresztowani. Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie. Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła zatrzymanym zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Za przechowywanie, przewożenie, nabywanie lub przesyłanie nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi zatrzymanym kara grzywny oraz ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat. Możliwe jest też zastosowanie tych kar łącznie.

 - informuje  rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. 

Rozbita kontrabanda na Bałutach 

To nie jedyny cios w handel tytoniowy na naszym terenie. Zaledwie kilka dni temu łódzka Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła kontrabandę, która sprzedawała papierosy bez akcyzy i nielegalny tytoń na Bałutach. Wartość przejętego towaru to 72,5 tys. zł. Akcja miała miejsce w okolicach targowiska przy ul. Rydzowej w Łodzi.  Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Majchrzak informuje, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej KAS przeszukali dwa samochody, które, jak się okazało, służyły jako podręczny magazyn kontrabandy.

W bagażniku volkswagena znaleźli 401 paczek papierosów bez akcyzy i prawie kilogram tytoniu do palenia. Na przechowywaniu nielegalnego towaru funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Sprawcy wykroczenia skarbowego grozi wysoka grzywna za narażenie budżetu państwa na ponad 8 tys. zł strat w podatku akcyzowym.
W drugim przeszukanym aucie funkcjonariusze odkryli 319 paczek papierosów i 1 kg tytoniu do palenia. Właściciel kontrabandy uciekł na widok zbliżającego się patrolu Służby Celno-Skarbowej. Ustaleniem jego danych zajmują się śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.
 
Łódzcy funkcjonariusze patrolowali również targowisko Bałucki Rynek w Łodzi. Na tym terenie zabezpieczyli 2307 paczek papierosów bez znaków akcyzy i blisko 17 kg tytoniu do palenia, o wartości ponad 46 tys. zł. Ustalenie właścicieli towarów to tylko kwestia czasu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy