reklama
reklama

Kierowco, w tych miejscach działa systemy Red-Light. Jaki mandat za niezatrzymanie się na czerwonym świetle?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: JCH

Kierowco,  w tych miejscach działa systemy Red-Light. Jaki mandat za niezatrzymanie się na czerwonym świetle? - Zdjęcie główne

W Łodzi Red Light działa w czterech miejscach | foto JCH

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W naszym regionie system Red Light zamintowano w dziewięciu lokalizacjach. Natomiast w całej Polsce spotkamy go na 41 skrzyżowaniach.
reklama

Red Lighty zostały zamontowane tam, gdzie kierowcy notorycznie ignorowali sygnalizację świetlną, a w konsekwencji dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. 

Red Lighty w Łódzkiem. Zobacz, gdzie są rejestratory wjazdu na czerwonym świetle

Od jakiegoś czasu system ten działa również przy przejazdach kolejowych. Po raz pierwszy  tego typu rozwiązanie zastosowano na ul. Szczecińskiej i ul. Średzkiej we Wrocławiu, na ul. Cyrulików w warszawskim Rembertowie oraz w Radomsku w woj. łódzkim. System po przekroczeniu przez pojazd wirtualnej linii detekcji tożsamej z linią warunkowego zatrzymania w trakcie nadawanego czerwonego światła, automatycznie wykrywa i rejestruje wykroczenie.

Dodajmy, że w naszym województwie tylko w pierwszych tygodniach urządzenie zarejestrowało 163 naruszenia niezastosowania się do czerwonego sygnału świetlnego.

A jak wyglądają statystyki w pozostałych miejscach?  Niestety, Łódź  w jednym ma na swoim "koncie" niechlubny rekord. Chodzi o skrzyżowanie ulic Puszkina i Rokicińskiej.  - Na rondzie Inwalidów, system w pół roku wystawił prawie 4 tysiące mandatów - informuje ITD. Średnio to 22 mandaty dziennie!

Przypomnijmy, system w mieście działa również na skrzyżowaniu Obywatelskiej z al. Jana Pawła II, skrzyżowaniu Drewnowskiej z al. Włókniarzy oraz na rondzie Biłyka na Bałutach. Jeżeli chodzi o region, to Red Light spotkacie w Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim, Wieluniu oraz we wcześniej Radomsku.

(fot. JCH)

Centrum Automatycznego nadzoru nad Ruchem tłumaczy, jak działa Red Light.  - Kamery monitorujące skrzyżowanie oraz zainstalowane na nich sygnalizatory, wykrywają przypadki wjechania przez kierujących na skrzyżowanie przy nadawanym czerwonym świetle. Kamery śledzą tor poruszania się pojazdu oraz dokumentują popełnione wykroczenie wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację pojazdu, czas i miejsce popełnienia wykroczenia oraz czas, jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za niezatrzymanie się na czerwonym świetle można otrzymać mandat w kwocie 500 zł oraz 15 punktów karnych.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama