Reklama

Reklama

Zabójstwa, handel i torturowanie ludzi. Trzech Polaków wśród najgroźniejszych przestępców w Europie. Dwóch z nich to łodzianie! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Wśród 50 najbardziej poszukiwanych przestępców znalazło się trzech Polaków. Dwóch z nich pochodzi z Łodzi. Znasz ich?

Reklama

Europejska sieć współpracy policyjnej (ENFAST) zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, wspierana przez Europol, rozpoczęło akcję EU Most Wanted 2022. W tym roku na portalu kampanii pojawiło się ponad pięćdziesiąt profili przestępców powiązanych ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, którzy są poszukiwani w Europie za poważne przestępstwa m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Trzech z nich pochodzi z Polski, dwóch to mieszkańcy Łodzi. 

Policja szuka szefów gangów oraz ich zaufanych ludzi 

Poszukiwani Polacy to Robert Czik (zdaniem policji to szef zorganizowanej grupy przestępczej), Adam Zając oraz Dariusz Drobi. Panowie mają dużo na sumieniu. Są poszukiwani m.in. za zakładanie lub kierowanie grupą albo związkiem mającymi charakter zbrojny, handel narkotykami czy też przestępstwa skarbowe. To groźni ludzie, od których trzeba trzymać się z daleka. 

Wejdź w galerię i zobacz, jak wyglądają najgroźniejsi polscy przestępcy. Być może wiesz, gdzie ukrywają i będziesz mógł pomóc policji. 

Tegoroczna kampania ENFAST skoncentrowana jest na zwróceniu uwagi na przywódców oraz kluczowych członków zorganizowanych grup przestępczych. Jak informuje policja, niektóre z osób przedstawionych na wyróżnionych profilach to szefowie grup, którzy dopuścili się zabójstw i torturowania niewinnych osób, handlarze narkotykami, handlarze ludźmi, brutalni przestępcy dopuszczający się aktów przemocy w ramach grupy przestępczej, a także osoby zajmujące się praniem pieniędzy i oszustwami finansowymi. Trzon grupy przestępczej składa się z warstwy kierowniczej oraz członków działających w terenie i jest wspierany przez szereg innych podmiotów powiązanych z grupą przestępczą. Kampania, poprzez skoncentrowanie się na osobach pełniących kluczowe role w grupach przestępczych, ma na celu rozbicie całych grup.

Dzięki kampanii wielu przestępców znalazło się tam, gdzie ich miejsce 

Jak przekonuje dyrektor Wykonawcza Europolu, Catherine De Bolle jedno małe działanie ze strony każdego z nas może sprawić, że niebezpieczny przestępca zostanie aresztowany i oskarżony, ratując potencjalne ofiary.

Sprawdź stronę i pomóż nam ich namierzyć.

Strona eumostwanted.eu została uruchomiona w 2016 roku. Od tego czasu znalazło się na niej 335 profili osób poszukiwanych. 120 spośród nich zostało aresztowanych, a w 43 przypadkach to właśnie publikacja profilu przestępcy miała kluczowe znaczenie w ich zatrzymaniu. Od rozpoczęcia zeszłorocznej kampanii w grudniu 2021 roku doszło do 10 aresztowań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy