Największy salon tatuażu przez dwa dni mieścił się w Łodzi [WIDEO | ZDJĘCIA]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-06 10:08

Setki najwyższej klasy artystów tatuażu z Polski i zagranicy przez weekend 2-3 listopada gościli w Hali Expo-Łódź na Tatto Days 2019. Impreza łącząca konwent tatuaży z muzyką i rozrywką, motoryzacją oraz gastronomią, odbyła się w Łodzi po raz dwunasty.

Podczas łódzkich Tattodays.pl uczestnicy tatuowali się, spotykali najwyższej klasy artystów tej sztuki, a także mogli wziąć udział w wielu seminariach dających możliwość poznania procesu zdobienia ciała tuszem. / fot. Mat. organizatora Podczas łódzkich Tattodays.pl uczestnicy tatuowali się, spotykali najwyższej klasy artystów tej sztuki, a także mogli wziąć udział w wielu seminariach dających możliwość poznania procesu zdobienia ciała tuszem. / fot. Mat. organizatora

TattooDays.pl to największe w Polsce, cyklicznie odbywające się festiwale tatuażu i rozrywki. W tegorocznej imprezie uczestniczyło 327 światowej klasy artystów tatuażu z Polski i zagranicy.

Największy salon tatuażu w Polsce

Przez dwa dni 2-3 listopada, hala Expo-Łódź zamieniła się w największy salon tatuażu w Polsce. Podczas łódzkich Tattodays.pl uczestnicy tatuowali się, spotykali najwyższej klasy artystów tej sztuki, a także mogli wziąć udział w wielu seminariach dających możliwość poznania procesu zdobienia ciała tuszem. W ramach festiwalu przeprowadzono również konkurs na najlepszy tatuaż, który można było zgłaszać w aż 12 kategoriach. Tegoroczną imprezę odwiedziło ponad 7 tysięcy osób.

"Tatuaż zmył z siebie piętno różnych subkultur oraz grup społecznych i kilka lat temu nabrał wymiaru sztuki. Ludzie zaś stali się podróżującym płótnem i dzięki temu w różnych zakątkach świata możemy podziwiać prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, tak jak to ma miejsce na naszych imprezach w Łodzi oraz innych miastach Polski" - mówi Marcin Prus z TattooDays.pl.

Artystyczne show, wystawy, pokazy

W ramach Łódź Tattoo Days, poza wielkim zlotem środowisk branży tatuatorskej, na uczestników czekały atrakcje muzyczne i rozrywkowe, jak: występy na żywo, pokazy sceniczne i wystawy artystyczne. W pierwszym dniu na głównej scenie festiwalu pojawili się m.in.: Ekipa Śląski Styl z dynamicznym pokazem breakdance, Nikita Klosewood i jej zjawiskowy taniec na łańcuchach, czy ognisty show dziewczyn z brytyjskiej grupy The Fuel Girls. Drugiego dnia imprezy w programie Tatto Days znalazły się takie atrakcje jak: Kula Śmierci, czyli najbardziej ekstremalna rewia motocyklowa w Europie, krwisty Fetish Show Nikity Klosewood, a także pokaz iluzji i magii Marcina Muszyńskiego.

Pierwszy na świecie wytatuowany... motocykl

Przez cały czas festiwalu można było uczestniczyć w warsztatach tatuowania na skórce banana Banana-Ink, czy malowania ciała - Brzezowski Bodypaintng Show. Odwiedzający Tattoo Days.pl w Łodzi mogli oglądać wystawę customowych samochodów, a także Recydywistę - pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Imprezie towarzyszył zlot food trucków i targi Street Wear. Kolejna edycja imprezy z cyklu Tattoo Days odbędzie się w Warszawie, od 29.02 do 01.03.2020 roku.

Źródło: Mat. organizatora

0.16625809669495