Niekończący się remont ulicy Wschodniej

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-08-12 16:39

Z końcem 2018 roku miało być już po remoncie ulicy Wschodniej. Tymczasem mija rok, a końca prac drogowców nie widać.

Remont ulicy Wschodniej trwa już od roku, tymczasem wciąż nie widać końca prac drogowców. / fot. przekazane na Alert TuŁódź.pl Remont ulicy Wschodniej trwa już od roku, tymczasem wciąż nie widać końca prac drogowców. / fot. przekazane na Alert TuŁódź.pl

Remont ulicy Wschodniej rozpoczął się w pierwszych dniach sierpnia i miał potrwać do grudnia 2018 roku. Już na początku inwestycji wprawdzie zastrzegano, że mamy do czynienia z kompleksowymi pracami i z tego powodu oddanie ulicy do użytku może przesunąć się w czasie:

- Są to przebudowy w centrum miasta i spodziewamy się, że może nas tu spotkać wiele niespodzianek. Jest tu całe mnóstwo sieci podziemnych, które bardzo często są w innych miejscach niż to wynika z planów. Dlatego może okazać się, że nie wszystkie prace skończymy przed zimą – zastrzegała wówczas Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Kompleksowy remont

Przypomnijmy, że plan kompleksowego remontu ulicy Wschodniej zakładał w pierwszej kolejności wymianę podziemnej infrastruktury energetycznej. Następnie miały zostać przebudowane sieci podziemne. Na koniec, poza nową nawierzchnią, Miasto obiecało mieszkańcom m.in. dużo zieleni (w tym 41 drzew) z systemem nawadniania i miejsca parkingowe. Zmiany mają objąć również system sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach z ulicą Wschodnią.

Końca nie widać

Rzeczywiście, zakres prac jest spory, ale chyba jednak nikt nie spodziewał się aż takich opóźnień w oddaniu ulicy w centrum miasta do użytku. Minął rok od rozpoczęcia remontu, tymczasem na miejscu wciąż zastajemy „krajobraz księżycowy”. Podobne prace zajmują drogowcom zwykle około 3 miesięcy. Koszt przebudowy ulicy Wschodniej wynosi 3,3 mln zł.

0.14347505569458