Reklama

Ostatnie szanse na darmowe czipowanie psów i kotów w AnimalBusie

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-09-10 13:22

Pół tysiąca psów i kotów powinno się udać zaczipować tego roku w Łodzi. Odpowiedzialność właścicieli czworonogów w tym względzie jest coraz większa, o czym świadczy zainteresowanie akcją prowadzoną przez łódzki magistrat i MPK Łódź, która polega na czipowaniu zwierząt w specjalnym AnimalBusie.

Dotychczas w AnimalBusie udało się bezpłatnie zaczipować niemal 200 czworonogów. Na trasie akcji są w tym roku jeszcze dwa przystanki. / fot. mat. organizatora Dotychczas w AnimalBusie udało się bezpłatnie zaczipować niemal 200 czworonogów. Na trasie akcji są w tym roku jeszcze dwa przystanki. / fot. mat. organizatora

AnimalBus przemierza Łódź od 14 kwietnia br. i dotychczas udało się w nim bezpłatnie zaczipować prawie 200 psów i kotów. W najbliższym czasie mobilny punkt czipowania czworonogów odwiedzi jeszcze dwie popularne lokalizacje. Wiele wskazuje na to, że w tym roku będzie zaczipowanych pół tysiąca zwierzaków.

Już w niedzielę, 15 września br. specjalny autobus MPK – Łódź, w którym pracownicy schroniska dla zwierząt bezpłatnie będą czipowali czworonogi, zatrzyma się na XVII Międzynarodowych Targach Zoologicznych Pet Fair. AnimalBus będzie stał od godz. 12.00 do 16.00 przy hali Expo.

Ostatnim przystankiem AnimalBusa w tym roku będzie 5 października ponownie Port Łódź (na parkingu przy strefie treningowej dla psów), gdzie będzie stacjonował w godz. 12.00 - 16.00. Chcąc zaczipować swojego pupila, należy mieć przy sobie dowód osobisty, a także książeczkę zdrowia zwierzęcia

Zaczipowanie nie pozwala co prawda ustalić lokalizacji zwierzęcia (temu służy moduł GPS, którego mikroczip nie posiada), ale ta metoda i tak stanowi najlepszy środek zabezpieczenia pupila na wypadek zaginięcia, czy ucieczki. Numer mikroczipa można odczytać za pomocą specjalnego urządzenia, którym dysponują przychodnie weterynaryjne i schroniska. Dzięki temu jest możliwa weryfikacja zwierzęcia w bazie i skontaktowanie z właścicielem.

Źródło: Mat. prasowy

 

Reklama
Reklama
Reklama