Reklama
wydarzenie
2019-07-05 (21:00)
-
2019-07-06

Oswój się z nocnymi owadami w Łodzi

Autor:
MK
2019-07-05 11:23
Aktualizacja: 2019-07-05
O grupie owadów aktywnych nocą najczęściej niewiele się wie i mówi, a potrafią zachwycać bogactwem form czy kolorów - przekonują organizatorzy nocnego wabienia owadów w Łodzi. / Fot. pixabay.com

Jeśli nocne owady nie powodują u Ciebie lęku albo przeciwnie, chcesz przełamać swój strach, przyjdź na wabienie światłem tajemniczych stworzonek.

"Nie taka taka ćma straszna, czyli wielkie nocne wabienie owadów do światła" – tym hasłem wabią łodzian Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja "Biodiversitatis" oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Chodzi jednak nie tyle o wabienie ludzi, co owadów, które swoją aktywność rozpoczynają nocami. Latające, kroczące czy pełzające stworzenia zazwyczaj kusi światło i właśnie ono będzie wabikiem, który pozwoli obejrzeć z bliska przeróżne owady nocne. Na pewno ciekawe doświadczenie, dla jednych dreszczyk, dla innych prawdziwe przełamanie lęku.

Wydarzenia są otwarte i darmowe dla każdego, kogo interesuje tajemnicze życie nocnych owadów.
Jak tłumaczą organizatorzy, celem spotkań nie jest samo pokonanie lęku przed owadami, ale zaprezentowanie ich różnorodności. O grupie owadów aktywnych nocą najczęściej niewiele się wie i mówi, a potrafią zachwycać bogactwem form czy kolorów. Wiele gatunków aktywnych nocami ma ogromne znaczenie gospodarcze albo po prostu zachwycają oko, są pięknymi zwierzętami.

Imprezy w ramach tego wydarzenia zaczną się o godz. 20.00 i są planowane minimum do północy (samo świecenie od około godz. 21:00).

Spotkania odbędą się:

  • 05.07 (piątek)
    na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego - adres: Ziemiary 57

  • 06.07 (sobota) na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich - adres: Łódź, ul. Wycieczkowa 86 (wjazd na parking przy straży miejskiej)

źródło: mat. organizatora

0.17805790901184