Pod Łodzią powstanie duży port multimodalny

Autor:
Redakcja (F.T.) / Źródło: lodzkie.pl
2019-07-06 18:15 Aktualizacja: 2019-07-06

Na czwartkowym spotkaniu (4 lipca) marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera z przedstawicielami największych spółek PKP i samorządowcami ze Zduńskiej Woli zapadła deklaracja o budowie portu multimodalnego w Karsznicach.


 
Na zaproszenie Grzegorza Schreibera w spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim wzięli udział m.in.: prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz, członek zarządu PKP S.A. Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP PLK Robert Sobczak, dyrektor Biura Logistyki PKP S.A. Henryk Zielazkiewicz, dyrektor projektu Mariusz Dubowski oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.Choć spotkanie miało charakter roboczy, to deklaracje mają bardzo konkretny wymiar.
 
Z przebiegu rozmów wynikało, że wszystkim spółkom PKP zależy na budowie portu kolejowo-drogowego koło Zduńskiej Woli. Przy najbardziej optymistycznym wariancie jego budowa mogłaby się zacząć jeszcze w tym roku. 

  • - Bardzo mi zależało na tej inwestycji, bo upatruję w niej wielką szansę nie tylko dla mieszkańców Zduńskiej Woli i powiatu zduńskowolskiego, ale dla całej zachodniej części województwa łódzkiego – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Bardzo się cieszę, że udało nam się przezwyciężyć trudności i możemy przystępować do budowy.
     

W czasie spotkania deklarację współpracy złożyli samorządowcy ze Zduńskiej Woli i powiatu zduńskowolskiego. Obiecali, że w ciągu 2 tygodni przekażą spółce PKP dokumentację, dzięki której będzie możliwe uruchomienie procedur. Czwartkowe spotkanie było kolejnym zainicjowanym przez marszałka Grzegorza Schreibera. Wcześniej, m.in. w czerwcu 2017 roku, jeszcze jako minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zaprosił do Karsznic premiera Mateusza Morawieckiego. W Zduńskiej Woli odbyła się wtedy konferencja dotycząca zrównoważonego rozwoju.

0.13795208930969