reklama
reklama

Alert pogodowy dla całego województwa łódzkiego. Może być niebezpiecznie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ITS/arch.

Alert pogodowy dla całego województwa łódzkiego. Może być niebezpiecznie - Zdjęcie główne

IMGW wydało ostrzeżenie | foto ITS/arch.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i światInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert dla większości Polski, w tym także dla województwa łódzkiego. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów w tym łódzkiego, zgierskiego i pabianickiego.
reklama

Na to zjawisko muszą uważać szczególnie kierowcy, ale nie tylko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa.

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą

Podatkowo alert dotyczył dziesięciu powiatów w województwie łódzkim i nie przewidywał wystąpienia mgły m.in. w Łodzi i Zgierzu, ale w ciągu dnia prognozy zmieniono.

Teraz alert pierwszego stopnia dotyczy Łodzi, a także powiatów zgierskiego, bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, opoczyńskiego, pabianickiego, pajęczańskiego piotrkowskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego, a także Piotrkowa Trybunalskiego i Skierniewic.

reklama

W tych regionach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje gęste mgły, w których zasięgu widzialność może miejscami wynosić poniżej 200 metrów. Alert obowiązuje od wtorku, 5 listopada od godziny 19 do środy 6 listopada do godziny 11.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Mgła na drodze – jak się zachować?

Mgły pojawiają się w Polsce najczęściej w październiku i listopadzie. Mgła znacznie ogranicza widoczność, czego następstwem może być problem z oceną odległości i prędkości innych pojazdów.

W takich warunkach ważna jest spokojna, wolna jazda i prowadzenie samochodu w sposób przewidywalny dla innych uczestników ruchu. Najlepiej jechać z taką prędkością, by móc zatrzymać się na odcinku drogi, który w danym momencie jest dla nas widoczny. Punktem odniesienia, który ułatwi jazdę w tak trudnych warunkach, mogą być linie na jezdni.

reklama

Światła przeciwmgłowe należy włączać, gdy widoczność spada poniżej 50 metrów i wyłączać, gdy widoczność się poprawia. Włączone światła przeciwmgłowe, mogą w dobrych warunkach atmosferycznych oślepiać innych kierowców.

Policja apeluje także do pieszych o zakładanie odblasków.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama