Reklama

Reklama

Jest nowa lista leków refundowanych. Za które lekarstwa od lipca zapłacimy mniej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PAP

Jest nowa lista leków refundowanych. Za które lekarstwa od lipca zapłacimy mniej?  - Zdjęcie główne

Za które leki od lipca zapłacimy mniej? | foto PAP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Od lipca obowiązywać będzie nowa lista leków refundowanych. W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano obwieszczenie, w którym znaleźć można wykaz kilkuset leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, za które pacjenci będą mogli zapłacić mniejsze sumy.

Reklama

Opublikowana nowa lista leków refundowanych obowiązywać będzie od 1 lipca. Znajdujące się na niej środki będzie można kupić w aptekach, które podpisały umowę z NFZ. 

Nowa lista leków refundowanych. Sprawdźcie, za które zapłacicie mniej 

Aktualizowanie listy refundacyjnej umożliwia wprowadzanie na nią nowych produktów o udowodnionej skuteczności i leków generycznych – odpowiedników leków oryginalnych zawierających tę samą substancję czynną.  Do obowiązujących już wykazów, w związku z wydaniem pozytywnych decyzji o objęciu refundacją, dodano 54 nowe pozycje. Z nowej listy zniknęło z kolei 126 środków, które znajdowały się w poprzednich zestawieniach – ze względu na wpłynięcie wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych, upłynięcie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych lub odmowy refundacji na kolejny okres. Jakie zmiany wprowadzono na liście?

Dla 153 produktów wprowadzono obniżki urzędowych cen zbytu (od 0,01 zł do 4340,25 zł). Dla 33 produktów podwyższono urzędowe ceny zbytu (od 0,34 zł do 8,32 zł).

Dla 243 pozycji w obwieszczeniu spadnie dopłata pacjenta (od 0,01 zł do 2164,55 zł). Dla 449 pozycji w obwieszczeniu wzrośnie dopłata pacjenta (od 0,01 zł do 10,48 zł).

Dla 479 produktów ulegną obniżeniu ceny detaliczne brutto (od 0,01 zł do 2164,55 zł). Dla 155 produktów wzrosną ceny detaliczne brutto (od 0,01 zł do 11,54 zł).

Pełną, najnowszą listę leków refundowanych znajdziecie TUTAJ.   

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy