Reklama

Nie chcesz się rozstać ze starym modelem telefonu? Sprawdź, czy nadal będzie działał po wyłączeniu sieci 3G

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nie chcesz się rozstać ze starym modelem telefonu? Sprawdź, czy nadal będzie działał po wyłączeniu sieci 3G - Zdjęcie główne

Warto się dowiedzieć, czy nasz telefon obsługuje wprowadzane technologię | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Sieci komórkowe wycofują się z technologii 3G. To jest bardzo ważna informacja dla osób, które wciąż używają telefonów starszego typu. Wkrótce mogą przestać one być użyteczne.

Oznacza to, że nie będziemy mogli z nich wykonywać żadnych połączeń, ani ich odbierać. Nawet wówczas, gdy będziemy mieli opłacony abonament, albo też środki na karcie. 

Orange i T-Mobile stawiają na najnowsze technologie. 3G przechodzi do lamusa 

Na razie o wycofaniu sieci 3G poinformowała Orange oraz T-Mobile. Biuro prasowe tej pierwszej firmy zauważyło, że rosnące oczekiwania i potrzeby klientów, a także światowe trendy poprawy efektywności sieci mobilnej doprowadziły do zmierzchu tej technologii.

Sieć 3G jest powoli wyłączana na całym świecie, a wykorzystywane przez nią częstotliwości są przeznaczane na poprawę sieci 4G LTE. W Orange Polska proces ten rozpocznie się we wrześniu 2023 od pilotażowego wyłączenia 3G w okolicach Piły i Sieradza. 

 - poinformowano. Do końca 2025 r. proces ten obejmie całą Polskę. Aby Dla części użytkowników telefonów wyłączenie technologii 3G oznacza konieczność wymiany  kart SIM lub też telefonu. W innym wypadku mogą wystąpić kłopoty z nawiązaniem lub odebraniem połączeń głosowych, ze względu na większe obciążenie tej sieci. Musimy również liczyć się z  możliwym brakiem dostępu do internetu mobilnego. 

Sprawdź, czy twój telefon nadal będzie działał. Gdzie szukać pomocy? 

Aby po wyłączeniu sieci 3G korzystać z urządzenia bez problemów, należy mieć takie, który obsługuje VoLTE. Orange informuje, że telefony z ich oferty od lipca 2021 r. mają domyślnie włączoną tę funkcję.

Należy mieć kartę SIM 4G LTE/USIM/eSIM.  Informację taką można sprawdź na karcie lub zapytać na infolinii lub też w salonie sprzedaży. W razie potrzeby możesz ją bezpłatnie wymienić 

 - wyjaśnia biuro prasowe. Aby dowiedzieć się, czy nasza karta SIM i telefon obsługują rozmowy w 4G LTE można wysłać SMS o treści KARTA pod bezpłatny numer 80233.

Szybciej, bo już z końcem tego roku sieć 3G wyłączy T-Mobile. Biuro prasowe wyjaśnia, że do korzystania z 4G/LTE niezbędny są telefon lub modem wspierający 4G/LTE, karta SIM nie starsza niż 6 lat, a także odpowiednie ustawienia w telefonie. 

Jeśli telefon wyświetla napis 4G, LTE lub 5G nie ma potrzeby nic zmieniać. Jeśli wyświetla oznaczenie WiFi, żeby sprawdzić w jakiej technologii telefon łączy się z siecią, należy wyłączyć lub wyjść z zasięgu sieci WiFi i sprawdzić wyświetlaną nazwę sieci. Należy pamiętać, że może zdarzyć się, że wyświetlane oznaczenie sieci 2G/3G związany jest z brakiem zasięgu 4G/LTE w danym miejscu – dlatego warto sprawdzić również w innych lokalizacjach

 -wyjaśnia sieć. W razie problemów, pomocy należy szukać w sklepach. W razie potrzeby kartę można wymienić za darmo. 

Na wyłączenie sieci 3G w Polsce nie zdecydował się na razie Plus oraz sieć Play. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy