Reklama

Reklama

Nawet 17 tysięcy stypendium od Ministra Edukacji i Nauki. Zobacz, kto może dostać pieniądze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nawet 17 tysięcy stypendium od Ministra Edukacji i Nauki. Zobacz, kto może dostać pieniądze - Zdjęcie główne

Warto sprawdzić, kiedy student - Ty albo ktoś z Twojej rodziny - ma szansę na stypendium | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Minister Edukacji i Nauki przyzna stypendia dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. W roku akademickim 2022/2023 na gratyfikacje może liczyć przeszło 800 studiujących z całego kraju.

Reklama

Większość rodziców od pierwszego dnia edukacji powtarza swoim dzieciom, że uczą się dla siebie. Na pewno dodatkowym argumentem będzie gratyfikacja, która trafia do najlepszych. Warto więc posiedzieć przy książce godzinę dłużej, tym bardziej, że pieniądze zawsze można wydać na to, co nas interesuje - dodatkowe treningi, lekcje rysunku, śpiewu, aktorstwa, podróże, czy zakup potrzebnych podręczników. Jak zdobyć dodatkowe pieniądze, będąc studentem? 

Oprócz zdolności student musi mieć zaliczony semestr 

Uczniowie zarówno szkół podstawowych, średnich, jak i wyższych mogą liczyć na pomoc finansową z różnych źródeł -  z gminy, z placówki szkolnej, a także rządu. Już wkrótce rozpocznie się przyjmowanie wniosków na stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Maksymalna wysokość jednorazowo wypłaconego stypendium wyniesie 17 tys. złotych! 

Ministerstwo poinformowało, że wnioski rektorzy będą mogli składać od 1 do 25 października. W roku akademickim 2022/2023 zostanie przyznanych maksymalnie 840 stypendiów. Dokumenty należy składać za pośrednictwem systemu OSF.

Stypendium otrzymać może student, który wykazuje się:

  • znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami
  • osiągnięciami sportowymi.
Aby jednak było to możliwe uczeń musi mieć zaliczony miniony akademickim (czyli 2021/2022), a także posiadać wpis na kolejny rok studiów (czyli 2022/2023). Ponadto, do wniosku należy dołączyć oświadczenia, zaświadczenia lub regulaminy dotyczące osiągnięć uzyskanych do 30 września. 

Stypendium dla studenta - jakie trzeba mieć osiągnięcia? 

Jeśli student kształci się na kilku kierunkach, może otrzymać stypendium tylko na jednym, wskazanym przez siebie. Osiągnięcia naukowe oraz artystyczne wskazywane we wnioskach muszą być związane z odbywanymi studiami na danym kierunku. Stypendium nie otrzyma student posiadający już tytuł zawodowy: magistra, magistra inżyniera, licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeśli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

O stypendium nie może również ubiegać się student, którego łączny okres studiów jest dłuższy niż 12 semestrów (w przypadku studiów I stopnia przekracza 9 semestrów, studiów II stopnia przekracza 7 semestrów).

Wnioski o stypendium na rok akademicki 2022/2023 zostaną rozpatrzone do 31 marca 2023 r. Stypendium wypłaca studentowi uczelnia ze środków finansowych przekazanych na ten cel przez ministerstwo.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy