Reklama

Reklama

O wiele więcej fotoradarów na polskich drogach! Jak dużo ich przybędzie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: mat. prasowe

O wiele więcej fotoradarów na polskich drogach! Jak dużo ich przybędzie?  - Zdjęcie główne

100 nowych fotoradarów w Polsce | foto mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Liczba fotoradarów na polskich drogach co roku się zmienia. Jak wskazują dane Yanosika, w 2018 i 2019 roku mierników prędkości było 430, w 2020 - 431, w 2021 - 445, natomiast w 2022 jest ich aż 515. Ta ostatnia dana również ulegnie zwiększeniu.

Reklama

100 nowych fotoradarów w Polsce

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej przesłanej nam przez firmę Neptis S.A., liczba fotoradarów w Polsce cyklicznie się zmienia. Co roku przybywają kolejne urządzenia, a część starych jest wyłączana z użytku lub demontowana. Co więcej, infrastruktura, która wspiera bezpieczeństwo na polskich drogach, powiększy się o 100 nowych fotoradarów. Ale jeżeli nie przepadacie za nimi, możecie spać spokojnie. Te zmiany nie nadejdą jeszcze w tym roku. Obecnie trwa testowanie. 

Według danych z systemu Yanosik w 2022 kierowców kontrolowało ponad 500 mierników prędkości.    

- W naszej bazie liczba fotoradarów jest aktualizowana na bieżąco. Według naszych danych obecnie na polskich drogach jest już 515 fotoradarów. W porównaniu z danymi z sierpnia 2021 roku, ich liczba wzrosła o 70 nowych urządzeń. Najwięcej z nich znalazło się na drogach w województwie pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim – informuje Julia Langa, Yanosik.

Gdybyśmy spojrzeli na dane zawarte w tabeli yanosik.pl, zobaczylibyśmy, że z roku na rok liczba fotoradarów w województwie łódzkim także ulegała zmianie. W roku 2018 było ich 31, w 2019 - 28, 2020 - 30, 2021 - 31, natomiast w 2022 jest ich 35.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy