Reklama

Od dziś wraca nauczanie zdalne. Czy obejmuje wszystkie szkoły?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Od dziś wraca nauczanie zdalne. Czy obejmuje wszystkie szkoły?  - Zdjęcie główne

20 grudnia wraca nauczanie zdalne. Jakie szkoły obejmuje? | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od dziś do 9 stycznia zawieszone będą zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Warto wspomnieć, że ograniczenie to nie dotyczy przedszkoli czy oddziałów przedszkolnych w szkołach. Jakie jeszcze wyjątki wyodrębniono?

Powrót do nauczania zdalnego. Jakie placówki obejmuje? 

Ograniczenie stacjonarnego trybu nauczania obejmuje wspomniane już szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także placówki kształcenia ustawicznego, centra kształcenia zawodowego oraz szkoły artystyczne. Co za tym idzie, w tryb zdalny nie przechodzą przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach. To jednak nie wszystko. 

W tym czasie młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian.

Także praktyki zawodowe będą mogły być realizowane stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia. Zachowano jednocześnie możliwość zrealizowania praktyk w innych formach wprowadzonych w okresie pandemii.

Co z młodszymi uczniami i opieką nad nimi? Jak widnieje w rozporządzeniu, jeśli rodzice uczniów klas I-III nie są w stanie zapewnić dzieciom opieki w czasie nauki zdalnej, dyrektorzy szkół mają obowiązek zorganizować opiekę świetlicową na wniosek rodziców. 

Nauczanie zdalne na… kilka dni?

Niemałe poruszenie wśród środowisk szkolnych wywołał termin wprowadzenia zdalnego nauczania. Teoretycznie obejmuje ono dni od 20 grudnia do 9 stycznia. W praktyce jest to jednak zaledwie kilka dni, ze względu na zbliżający się okres świąteczny. 

W czwartek (23 grudnia) rozpoczyna się przerwa świąteczna, która kończy się 3 stycznia. Wówczas uczniowie wrócą do szkół jedynie na trzy dni. 6 i 7 grudnia najprawdopodobniej również będą wolne od zajęć: pierwszy z dni to święto Trzech Króli, drugi natomiast w wielu szkołach także będzie dniem wolnym, z tzw. puli dni wolnych do dyspozycji dyrektora szkoły. 

Co sądzicie o takiej decyzji ministerstwa? Nauczanie zdalne w tym okresie to dobry pomysł?

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE