Przypomnijmy, na chwilę obecną mamy pojedyncze dni wolne od pracy w styczniu, kwietniu, maju, czerwcu, sierpniu, listopadzie i grudniu. Docelowo to czternaście dni, kiedy możemy odpocząć od pracy.
Kiedy dokładnie mamy "czerwoną kartkę" w kalendarzu?
Patrząc od początku roku jako pierwszy jest Nowy Rok - 1 stycznia (środa) oraz Święto Trzech Króli - 6 stycznia (poniedziałek). Następnie Wielkanoc - 20-21 kwietnia (niedziela-poniedziałek), Święto Pracy - 1 maja (czwartek) i Święto Konstytucji 3 Maja (sobota).Aktualizacja. Bliżej wakacji to Boże Ciało - 19 czerwca (czwartek) i Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia (piątek). Na jesień przypada Wszystkich Świętych - 1 listopada (sobota) i Święto Niepodległości - 11 listopada (wtorek), a w grudniu mamy Boże Narodzenie - 25-26 grudnia (czwartek-piątek)
Od lutego 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe
Ostatnim ustanowionym świętem jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, który będzie obowiązywał już od lutego. Dzień, w którym będzie obchodzić to święto przypada na 14 lutego, czyli rocznicę powołania przez gen. Władysława Sikorskiego Armii Krajowej w 1942 roku.
- W hołdzie żołnierzom Armii Krajowej – największej konspiracyjnej armii w podbitej przez Niemcy i Rosję Europie, armii, która jako zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego prowadziła bohaterską walkę o odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską suwerenności i niepodległości, a której żołnierze po II wojnie światowej byli prześladowani przez władze komunistyczne zależne od Związku Sowieckiego
- czytamy w preambule ustawy.
14 lutego Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej
Ostatnio sporo kontrowersji w przypadku kolejnego dnia wolnego od pracy pojawiło się wokół Wigilii. Finalnie ustalenia o wolnym dniu 24 grudnia skończyły się na tym, że będzie ona wolna od 2025 roku.W przypadku nowo ustanowionego święta Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy AK o wolnym dniu od pracy, póki co, nie możemy mówić.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.