reklama
reklama

Ponad 400 osób straci pracę. ABB w Aleksandrowie Łódzkim zamyka fabrykę silników

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ABB

Ponad 400 osób straci pracę. ABB w Aleksandrowie Łódzkim zamyka fabrykę silników - Zdjęcie główne

ABB zamyka fabrykę silników w Aleksandrowie Łódzkim | foto ABB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Firma ABB w czwartek, 9 maja ogłosiła, że do końca tego roku zakończy się produkcja silników niskich napięć, które obecnie wytwarzane są w fabryce w Aleksandrowie Łódzkim. To oznacza, że pracę straci ponad 400 osób – wszyscy pracujący przy produkcji w zakładzie silników.
reklama

Do zamknięcia jednej z fabryk ABB doszło w Łodzi w 2021 roku. Zakład zajmujący się produkcją komponentów elektrycznych ABB w Łodzi, który był największym zakładem produkcyjnym w Polsce. Teraz przyszedł czas, na odział w Aleksandrowie Łódzkim. Do podobnej sytuacji doszło w Kłodzku, gdzie zamknięto fabrykę ABB zajmująca się produkcją aparatów elektrycznych niskich napięć. Tutaj, jak w przypadku Aleksandrowa Łódzkiego, fabryka ma zakończyć działalność do końca 2024 roku. ABB uspokaja jednak, że nie jest to wycofanie się z naszego kraju.

Grupowe zwolnienia i rozwiązania dla pracowników ABB w Aleksandrowie Łódzkim

Wielu patrzy ze zdziwieniem i nieskrywanym zaniepokojeniem na decyzję ABB o zamknięciu fabryki produkującej silniki niskich napięć w Aleksandrowie Łódzkim. Firma stara się uspokoić pracowników.

Decyzja została podjęta w związku ze zmieniającą się dynamiką rynku oraz sytuacją geopolityczną. Jest to decyzja biznesowa, a nie reakcja na ocenę pracy lokalnego zespołu. ABB dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować negatywny wpływ zapowiedzianych zmian na wszystkich pracowników dotkniętych reorganizacją. Firma oferuje pomoc psychologiczną, pakiet świadczeń korporacyjnych oraz wsparcie w zakresie reorientacji zawodowej.   

- przekazuje ABB w swoim oświadczeniu.

Firma ABB podkreśla, że podjęte działania nie oznaczają wycofania się z polskiego rynku.

ABB nie planuje opuszczania Polski i pozostaje niezmiennie zaangażowana w swój biznes i obsługę klientów. Firma będzie nadal prowadzić pełen zakres działalności biznesowej, od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, po sprzedaż i serwis.

- dodaje firma.

Co dalej z pracownikami

Informacja o konieczności zamknięcia oddziału rozpocznie proces konsultacji ze związkami zawodowymi, do wypracowania jak najlepszych ofert zwolnień dla pracowników.

Rozpoczynamy teraz formalny proces konsultacji ze związkami zawodowymi, który może potrwać do 20 dni. Wyniki konsultacji zostaną zakomunikowane pracownikom tak szybko, jak proces zostanie zakończony.

- przekazuje Anna Czyż, Country Communications Manager ABB

Zwolnienia grupowe powodują duże zaniepokojenie wśród pracowników i ich rodzin. Dla wielu oznacza to szukanie pracy w regionie i choć ofert może być sporo, to jednak pracę straci kilkaset osób.

Na odejście z firmy zdecydowałem się niespełna dwa lata temu. Szukałem większego zarobku i nowych wyzwań. Jednak część moich znajomych wciąż pracuje w ABB i są zaniepokojeni tym, co się dzieje. Z tego co wiem, wiele pytań płynęło też z łódzkiej fabryki, czy i tu szykują się zmiany.

- mówi były pracownik ABB.

reklama
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama