Reklama

Reklama

Przemek Kossakowski zniknął z mediów. Totalna odmiana! Zajmuje się teraz...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Kiedy w kwietniu oświadczył, że znika z mediów, wiele osób zastanawiało się, czym teraz zajmie się popularny "Kosa". Jak się okazało, postanowił zrealizować swój plan i stworzyć miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnościami znajdą swój raj na ziemi. Czym dokładnie zajmuje się teraz Przemek Kossakowski? Zobacz w naszej galerii.

Reklama

W kwietniu Przemek Kossakowski ogłosił, że odchodzi z mediów. Przyznał, że od dłuższego czasu pracuje nad projektem, który już wkrótce będzie wymagał od niego pełnej uwagi. Dodał, że po dekadzie pracy w mediach, uczciwie będzie zastanowić się, czy nadal ma coś ciekawego do powiedzenia i czy w ogóle nadal chce to robić.

Nie wiem jak długo to potrwa i czy w ogóle wrócę, a zatem, jeżeli to co nazywam, miałoby okazać się czymś więcej niż tylko przerwą, chciałbym podziękować tym, którzy przez ostatnią dekadę mnie wspierali.

Kossakowski działa pełną parą na Lubelszczyźnie 

Krótko po tym poinformował, że kupił dom i kawałek ziemi na wschodniej Lubelszczyźnie, w gminie Wojsławice. Chce tam stworzyć ośrodek dla osób z niepełnosprawnością. Jak przyznał, dom jest zdecydowanie zbyt duży jak na jego potrzeby, ale taki też był zamiar. Zdradził, że stoi on na wzgórzu, w cichej, spokojnej okolicy.

Miła odmiana po dekadzie zgiełku. Już wkrótce w tym miejscu rozpocznie działalność, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem tego miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. "Arterytorium" to przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki. "Arterytorium" jest tworzone we współpracy ze specjalistami. Opiekę merytoryczną nad miejscem sprawuje Sztuka Niepowtarzalna  

- opowiada Przemek Kosssakowski. Niedawno ogłosił, że "Arterytorium" przestało być deklaracją, a stało się faktem. Jak przyznał, działania rozpoczęły się bez uroczystego otwarcia, fety i przecinania wstęgi.  Jak stwierdził: Po prostu, wzięliśmy się do pracy. 

Na zdjęciach, które umieścił w swoich mediach społecznościowych, widzimy grupę uśmiechniętych i szczęśliwych osób z zespołem Downa, po których można stwierdzić, że zamysł podróżnika był w pełni trafiony. 

Kossakowski zaczynał od "Być jak..." i "Inicjacji" 

Przemek Kossakowski w jednym z wywiadów zdradził, że ma za sobą zdany egzamin z prowadzenia warsztatów terapii zajęciowej. Obecnie jest słuchaczem studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, w zakresie arteterapia z elementami terapii pedagogicznej.

Przypomnijmy, że Przemek Kossakowski od 2016 współpracował ze stacją TTV, w której był gospodarzem takich programów: "Kossakowski. Być jak…", "Kossakowski. Inicjacja", "Kossakowski. Wtajemniczenie" i "Kossakowski. Nieoczywiste". W 2020 wystąpił w programie "Down the Road", za który otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii "Dziennikarz bez barier" i Telekamerę 2021 w kategorii "Osobowość telewizyjna". W 2022 został wraz z Barbarą Kurdej-Szatan prowadzącym programu "Project Cupid", po którym wydał oświadczenie, że znika z mediów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy