Reklama

Łódzkie szkoły branżowe z zastrzykiem gotówki [ZDJĘCIA]

Autor:
M.B.
2020-01-10 12:06

Dzięki nowemu, wartemu 17 mln złotych unijnemu projektowi, szkoły branżowe z Łodzi kupią sprzęt, na którym będą szkolić się ich uczniowie. Młodzi ludzie zdobędą nowe umiejętności wykorzystując technologie i narzędzia na co dzień obecne w biznesie. 

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi (fot. UMŁ) Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi (fot. UMŁ)

Projekt ruszy w lutym i będzie trwał 2 lata. Dzięki 17 mln złotych pozyskanym z funduszy unijnych przez Urząd Miasta Łodzi, będzie możliwy nie tylko zakup sprzętu, ale także zorganizowanie praktyk dla uczniów oraz szkoleń dla nauczycieli.

Podczas środowej (8 stycznia) konferencji prasowej w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi, prezydent miasta Hanna Zdanowska nie kryła zadowolenia z nowych możliwości, jakie stworzy projekt dofinansowania łódzkich szkół branżowych. Podkreśliła również, że uczniowie szkolący się na nowoczesnych sprzęcie, znajdą się na silniejszej pozycji na rynku pracy po opuszczeniu szkolnych murów.

- Chcemy, by nasza łódzka młodzież nie tylko uczyła się w jaki najlepszych warunkach. Ale przede wszystkim, gdy kończy takie szkoły jak ta, w której dziś jesteśmy - technika, szkoły branżowe - była po wyjściu z jej murów "atrakcyjnym" pracownikiem dla rynku pracy. Taki też podstawowy warunek spełnia ten projekt, w którym zdobyliśmy aż 17 mln zł z Unii Europejskiej na praktyki dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli, ale też na zakup nowoczesnego wyposażenia. Wyposażenia, co podkreślę, które młody człowiek znajdzie u swojego przyszłego pracodawcy, gdy wyjdzie z murów szkoły. Co oznacza, że już tu, na zajęciach, będzie się uczył na najnowocześniejszym, używanym dziś przez przedsiębiorców sprzęcie. A więc jego atrakcyjność dla pracodawcy będzie o wiele większa na samym starcie – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi

Z pieniędzy skorzysta 5 placówek:

  • Zespół Szkół Gastronomicznych,
  • Zespół Szkół Budowlano-Technicznych im. Stefana Kopcińskiego,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,
  • Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,
  • Technikum nr 3 w partnerstwie ze Strefą Edukacji

Każda placówka to inne potrzeby. O ile część pieniędzy zostanie przeznaczona na szkolenia i kursy, to jednak zakup nowego sprzętu będzie jednym z głównych celów, na jakie szkoły przeznaczą otrzymane środki. Jak duże i jak różnorodne są to potrzeby, mówił podczas konferencji prasowej dyrektor Biura ds. Rewitalizacji Urzędu Miasta Łodzi.

- Szkoła gastronomiczna kupi m.in. kolejny nowoczesny sprzęt gastronomiczny, którego umiejętności obsługi oczekują pracodawcy. Inne placówki wzbogacą się zaś o: najnowocześniejszy sprzęt do robotyki, sprzęt do pracowni uczącej o urządzeniach energii odnawialnej, do fotografii, a nawet do pracowni hydraulicznej czy betoniarskiej. Do tego bardzo dużo szkoleń i kursów dla uczniów i nauczycieli. Pierwsze projekty ruszą w lutym. Potrwają 2 lata – powiedział Sławomir Granatowski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji Urzędu Miasta Łodzi

Źródło: UMŁ

Polecamy: To dopiero drugie takie miejsce w Łodzi. Ale na pewno bardzo potrzebne
Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4011
Reklama
Reklama
0.19230914115906