Pomysłodawca Mandorii Miasta Przygód: „To będzie naprawdę nietypowy obiekt!”

Autor:
Bartosz Jankowski, Piotr Romanowski
2019-10-07 13:23

Mandoria Miasto Przygód to wielki park rozrywki, który powstaje tuż pod Łodzią. Dlaczego to miejsce będzie wyjątkowe nie tylko na skalę Polski, ale i Europy? Odpowiedzi na to pytanie udzielił nam dyrektor projektu oraz pomysłodawca Mandorii – Daniel Heinst.

Pomysłodawca Mandorii Daniel Heinst (Fot. TuŁódź.pl) Pomysłodawca Mandorii Daniel Heinst (Fot. TuŁódź.pl)

Dlaczego Mandoria jest wyjątkowa?

- To jest naprawdę nietypowy obiekt. Stworzyliśmy coś, co jest zupełnie nowe nie tylko na polskim, ale także europejskim rynku. Połączyliśmy dość dużo klasycznych elementów typowego parku rozrywki, ale dodaliśmy do tego dużo więcej warstw doświadczeń dla naszych gości. Otwieramy za rok, latem 2020. Wtedy u nas będzie właściwie 500 lat wcześniej, ale co roku czas w Mandorii też będzie płynął. Za dwa lata będzie już 1521 rok. U nas wszystko będzie się rozwijało dokładnie tak, jak w prawdziwym mieście.

Czy starsze osoby także znajdą coś dla siebie?

- Mandoria do Miasto Przygód, ale to także miasto do odkrycia. Mandoria ma być atrakcją dla każdego pokolenia. Patrzymy na to, jak dziecko odbiera swoje otoczenie, ale także patrzymy na młodych rodziców, starszych rodziców, na dziadków i babcie. Oni też chcą przyjechać, a każdy ma inne potrzeby rozrywkowe.

Czemu warto odwiedzić Mandorię?

- Żyjemy w świecie, w którym wszystko wiemy i wszystko możemy sprawdzić w Internecie. Każdy kraj można odwiedzić. Tymczasem ludzie cały czas mają potrzebę odkrywania czegoś nowego. Dlatego chcemy stworzyć takie miejsce, w którym możemy się poczuć jak wielcy odkrywcy.

Więcej w MATERIALE WIDEO