Reklama

Zielony Pasaż Synergii - pomysł na niebanalne podwórka [WIDEO]

Autor:
Tomasz Talaga / Adam Wicher / Bartosz Jankowski
2019-09-07 11:00

Postanowili nie tylko zbudować biurowiec, ale też porozmawiać z okolicznymi mieszkańcami. Nie proponowali im betonowych chodników, ale dużo zieleni, ścieżki, plac zabaw i przede wszystkim przestrzeń - nową, niebanalną przestrzeń do życia. Chcą bowiem połączyć kilka podwórek  jednego kwartału i uczynić w ten sposób Zielony Pasaż Synergii. 

Uczestnicy pikniku w Zielonym Pasażu Synergii (fot. redakcja) Uczestnicy pikniku w Zielonym Pasażu Synergii (fot. redakcja)

Właściciele zrewitalizowanej przed laty nieruchomości o wdzięcznej nazwie Synergia, przy ulicy Wólczańskiej 128/134 budują naprzeciwko nowy, supernowoczesny biurowiec. Obiekt wkomponowany jest w kamienice mieszkalne i wchodzi głęboko w kwartał ulic Wólczańska/Mickiewicza/Gdańska/Żwirki. Inwestorzy postanowili więc, chcąc budować nie tylko biurowiec, ale i dobre relacje z mieszkańcami, porozmawiać z sąsiadami o ich potrzebach, poznać ich opinie i oczekiwania związane ze zmieniającym się miejscem zamieszkania. W porozumieniu z miastem gospodarze przeprowadzili szereg prac porządkujących i zaplanowali połączenie kilku podwórek, dotychczas przegrodzonych murem. Dzięki temu w kwartale powstanie piękny, zielony pasaż. Miejsce to pomysłodawcy postanowili nazwać Zielonym Pasażem Synergii.

Odwiedziliśmy to miejsce z kamerą dwukrotnie. Byliśmy na spacerze z gospodarzami inwestycji, rodziną Marców, a także uczestniczyliśmy w pikniku otwierającym oficjalnie dla mieszkańców to miejsce w nowej formule. Na pikniku pojawiła się też prezydent Hanna Zdanowska, która wyraźnie była pod wielkim wrażeniem skali i specyfiki tego przedsięwzięcia. Zresztą… zobaczmy sami.

Reklama
Reklama
Reklama