Reklama

Jak zostać wolontariuszem w hospicjum? Caritas organizuje kurs

Autor:
Marcin Kluczyński
2020-01-13 13:37

Opieka nad chorym w hospicjum wymaga na pewno sporych pokładów empatii, której nie da się nauczyć, ale także konkretnej wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw pielęgnacji, towarzyszenia i wspierania osoby cierpiącej. W te i wiele innych zagadnień dotyczących wolontariatu w hospicjach zostaną wprowadzeni uczestnicy specjalnego kursu organizowanego przez łódzką Caritas.

W dotychczasowych 22 edycjach kursu organizowanego przez łódzką Caritas wzięło udział ponad 1200 osób, a co czwarta z nich została wolontariuszem hospicyjnym. / Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Freepik.com W dotychczasowych 22 edycjach kursu organizowanego przez łódzką Caritas wzięło udział ponad 1200 osób, a co czwarta z nich została wolontariuszem hospicyjnym. / Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Freepik.com

Hospicjum Caritas Archidiecezji Łódzkiej już 23. raz organizuje kurs "Podstawy pracy wolontariusza hospicyjnego". Zajęcia będą się odbywały w kolejne wtorki, począwszy od 14 stycznia 2020 roku, o godz. 18.00, w siedzibie Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111 (I piętro, wejście od ul. Gdańskiej). W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. 

„Jeśli chciałbyś pomagać, angażując się osobiście we wsparcie drugiego człowieka, nauczymy Cię jak to robić i wskażemy najważniejsze obszary, w których możesz spożytkować swoje siły i poświęcić czas najbardziej potrzebującym. Jeśli chcesz nauczyć się podstaw pielęgnacji chorych,  towarzyszenia chorym i właściwego ich wspierania – ćwiczenia praktyczne, zajęcia teoretyczne i warsztatowe, prowadzone w ramach kursu, na pewno Ci w tym pomogą” – zachęca Tomasz Kopytowski, rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Uczestnicy kursu dowiedzą się, jak wygląda organizacja opieki nad osobami przewlekle chorymi, poznają aspekty psychologiczne, ale także duchowe choroby, umierania oraz żałoby. W części praktycznej kursanci przygotują się do pielęgnacji osób chorych.

W dotychczasowych 22 edycjach kursu wzięło udział ponad 1200 osób, a co czwarta z nich została wolontariuszem. Zapisy oraz bliższe informacje w biurze Hospicjum domowego Caritas: Łódź, ul. Zgierska 121, tel.: 42 636 24 08 lub 607 617 090, email: hospicjum.caritas@toya.net.pl

Źródło: Caritas Archidiecezji Łódzkiej

 

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.91678714752197