Praca z sercem dla dzieci. Wakacyjny workcamp studentów budownictwa

Autor:
K.K.
2019-08-12 08:31

Workcamp to wakacyjny projekt studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej, obejmujący remonty budynków użyteczności publicznej.

Studenci Wydziału Budownictwa wzięli udział w Workcampie, fot. UMŁ Studenci Wydziału Budownictwa wzięli udział w Workcampie, fot. UMŁ


W tym roku wolontariusze przy wsparciu licznych sponsorów zmodernizowali i wyposażyli pomieszczenia przy Wydziale Wspierania Pieczy Zastępczej MOPS w budynku Domu Dziecka nr 5 przy ul. Małachowskiego 74. W podsumowaniu piątej już edycji projektu wzięła udział prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która podziękowała studentom za ich niezwykłe wsparcie tej inicjatywy:

– Miasto to nie tylko budynki, ale przede wszystkim ludzie, a niesienie pomocy dzieciom w pieczy zastępczej to szczytny cel i szansa na ich uśmiech.

Idea Workcampu zrodziła się z inicjatywy Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz izby branżowej. W Łodzi odbywa się we współpracy ze studentami budownictwa PŁ oraz władzami uczelni.
Jak podkreślił prof. Marek Lefik, dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ to bardzo cenne doświadczenie zawodowe i organizacyjne dla wolontariuszy, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.Piotr Rydzewski, zastępca dyrektora MOPS podkreślił, że dzięki zaangażowaniu studentów i sponsorów powstało miejsce przyjazne dla dzieci z rodzin zastępczych, w którym będą się czuły dobrze i gdzie będzie można prowadzić warsztaty oraz zajęcia psychoterapeutyczne.

Źródło: UMŁ

0.13486385345459