Reklama

W tej przychodni na Widzewie badanie tomografem zrobisz od ręki i za darmo

Autor:
M.B.
2019-09-09 06:23

W Miejskim Centrum Medycznym Widzew uruchomiono bezpłatne badania tomografem. Za projekt odpowiada spółka Wizja V. W ramach umowy z NFZ nie ma limitu badań. 

Tomograf w MCM Widzew (fot. UMŁ) Tomograf w MCM Widzew (fot. UMŁ)

Usługa bezpłatnego badania tomografem jest przykładem współpracy między podmiotem publicznym a prywatnym. Przychodnia wyremontowała pomieszczenia, a firma Wizja V dostarczyła tomograf. Dzięki temu przedsięwzięciu łodzianie zyskują bezpłatny dostęp do nowoczesnego urządzenia.

Badania tomografem w przychodni przy al. Piłsudskiego 157 ruszyły od lipca. Obecnie placówka realizuje badania w poniedziałki, wtorki i czwartki, ale planuje rozszerzenie grafiku na pozostałe dni tygodnia.

Aby zapisać się na badanie należy skorzystać ze specjalnej infolinii. Zapisu można dokonać również na miejscu, w przychodni.

- Wyobraźcie sobie Państwo taką sytuację. Idziecie do lekarza w poradni. Ten zleca Wam zrobienie badania tomografem komputerowym. A Państwo wychodzicie z tego gabinetu, przechodzicie kilka metrów korytarzem i wykonujecie takie badanie - jeśli nawet nie od ręki, to zapisujecie się na nie i robicie je za kilka dni. A z wynikiem idziecie do swojego lekarza, piętro wyżej. Dodam, że badanie jest dla Państwa bezpłatne. Marzenie? Jest ono do spełnienia w tej przychodni, w której dziś stoimy, należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew, przy ul. Piłsudskiego 157. Jeśli możemy mówić o wzorcowej współpracy między publiczną placówką służby zdrowia a prywatnym podmiotem - to właśnie w tym przypadku. Centrum Medyczne przygotowało, wyremontowało pomieszczenia pod gabinet tomografii komputerowej. Zaś specjalistyczna firma zajmująca się wykonywaniem badań obrazowych Wizja V wyposażyła je w nowoczesny tomograf. Mało tego, od lipca firma ma umowę z NFZ na wykonywanie badań, w związku z czym są one bezpłatne dla pacjentów. Dodam, że nie ma limitu na te badania – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi

W przychodni przy Piłsudskiego kończy się kompleksowy remont. Już niedługo pacjenci będą mogli leczyć się w komfortowych warunkach.

Źródło: UMŁ

Reklama
Reklama
Reklama