RUGBY: KS Budowlani nie próżnują, za nimi bardzo udany weekend

Autor:
Bartosz Kozdój, źródło: mat. prasowe
2019-10-08 17:51

Grupy młodzieżowe jednego z łódzkich klubów rugby mają za sobą niezwykle pracowity, ale i udany weekend. Dużą niespodziankę sprawiły m.in. zawodniczki do lat 16, które pokonały obecne mistrzynie kraju w rugby 7!

 RUGBY: KS Budowlani nie próżnują, za nimi bardzo udany weekend (Fot. Michał Czerwiowski/Rafał Żuromski) RUGBY: KS Budowlani nie próżnują, za nimi bardzo udany weekend (Fot. Michał Czerwiowski/Rafał Żuromski)

W sobotę najmłodsi rugbiści KS Budowlani rywalizowali w turnieju dla dzieci i młodzieży w Częstochowie. Podczas niego mieli okazję zmierzyć się z drużynami z południa Polski. Prowadzeni przez trenera Przemysława Pietrzaka zawodnicy i zawodniczki kategorii miniżak pewnie wygrali mecze grupowe z RC Skierniewice i Akademią Hegemon. Następnie zwyciężyli mecz półfinałowy z RC Ruda Śląska i finał z Posnanią Poznań, zajmując tym samym I miejsce.

Ich starsi koledzy i koleżanki, z prowadzonej przez trenera Zbigniewa Jurzystę, sekcji żak również zdobyli złoty medal. W rywalizacji kolejno pokonali Juvenie Kraków, RC Ruda Śląska, RC Skierniewice i gospodarzy turnieju RC Częstochowa. Zawodnicy i zawodniczki trenerów: Michała Królikowskiego i Macieja Pabjańczyka z sekcji młodzik po raz kolejny wygrali swoją kategorię wiekową bez straty przyłożenia.

Dużą niespodziankę sprawiły gospodynie I turnieju Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16 w rugby 7. KS Budowlani Łódź w rywalizacji każdy z każdym wygrały swoje dwa pierwsze mecze. Na początek pokonały Ogniwo Sopot (34:7), a następnie RC Ruda Śląska (50:0). W trzecim meczu rugbystki zmierzyły się z faworytkami turnieju, czyli aktualnymi mistrzyniami Polski - Juvenią Kraków. To bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się pierwszym w historii rywalizacji w Mistrzostwach Polski zwycięstwem łodzianek (14:12).

Na sam koniec, łodzianki zmierzyły się z lokalnymi rywalkami i wicemistrzyniami kraju – Venol Atomówkami Łódź. Niespodziewanie mecz był dość jednostronny i zakończył się wysoką wygraną KS Budowlanych Łódź (33:10). Wygrana we wszystkich meczach dała młodym adeptkom rugby pierwsze miejsce i prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Polecamy: Wiewióry zaprezentowały się swoim fanom