Reklama

Młodość pokonała doświadczenie. Łódzcy radni zagrali dla WOŚP [RELACJA | ZDJĘCIA]

Autor:
Mateusz Dęderski / fot. Michał Pietrzak
2020-01-13 11:59 Aktualizacja: 2020-01-13

W niedzielne przedpołudnie, już po raz ósmy z rzędu, doszło do charytatywnej konfrontacji łódzkich radnych i ich młodszymi kolegami. I choć ostatecznie, to młodzi radni podnieśli puchar, w tym meczu zwycięzcą była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Przewodniczący Rady Miejskiej - Marcin Gołaszewski oraz przewodnicząca MRM - Kornelia Jasiuk z pucharem oraz puszką WOŚP (Fot. Michał Pietrzak) Przewodniczący Rady Miejskiej - Marcin Gołaszewski oraz przewodnicząca MRM - Kornelia Jasiuk z pucharem oraz puszką WOŚP (Fot. Michał Pietrzak)

Pierwsza połowa spotkania w pełni przebiegała pod dyktando dorosłych radnych. Brylujący na boisku Mariusz Przybyła rządził i dzielił ciągnąc swoją drużynę do przodu. Efektem tego były dwa trafienia wspomnianego radnego. Jeszcze jedną bramkę w tej części gry dołożył Damian Raczkowski i to dorośli radni prowadzili po pierwszych dwudziestu minutach.

Druga część gry toczyła się już pod dyktando rady młodzieżowej. Zmęczenie, które dopadło ich starszych kolegów pozwoliło zawodnikom MRM-u odrobić starty. Młodym na parkiecie przewodził Miłosz Lisiecki, który popisał się hat-trickiem. Po drugiej stronie boiska trzecią bramkę zdobył również Mariusz Przybyła.

Jak po meczu podkreślali sami uczestnicy, tego dnia wynik nie był najważniejszy. Liczyło się wsparcie szlachetnej inicjatywy.

- Bardzo cieszę się, że na zaproszenie młodzieżowej rady po raz kolejny możemy zagrać charytatywny mecz w tak ważnym dniu, jakim jest finał WOŚP. W ten dzień zwycięstwo czy porażka nie ma znaczenia, wszyscy wspieramy Orkiestrę – komentował po spotkaniu radny Mariusz Przybyła.

 

Rada Miejska – Młodzieżowa Rada Miejska 4:6 (3:0)

Polecamy: Drago Srnić: Do Hiszpanii na razie mogę pojechać tylko na wakacje | TuŁódźTuSport - Rozmowa Tygodnia
Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.19719195365906