Reklama

Drugi sparing, drugie zwycięstwo. „Wiewióry” pewnie pokonują Radomkę [RELACJA]

Autor:
Michał Granosik
2020-01-11 10:48

Po zwycięstwie w pierwszym sparingowym spotkaniu z drużyną NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki łódzkie siatkarki wczorajszego wieczoru mogły cieszyć się z kolejnej wygranej w towarzyskim pojedynku. Tym razem popularne „Wiewióry” pewnie ograły zespół Radomki Radom 4:0.

(Fot. Michał Pietrzak) (Fot. Michał Pietrzak)

W ekipie łódzkiej drużyny zabrakło Aleksandry Wójcik i Klaudii Alagierskiej, które dzielnie walczą wraz ze swoimi koleżankami w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Trener Marek Solarewicz nie mógł również sprawdzić w akcji swojej nowej rozgrywającej – Valerii Caracuty, która niedawno podpisała kontrakt z drużyną aktualnego mistrza Polski, jednak w klubie pojawi się dopiero w niedzielę. Reszta zawodniczek, oprócz kapitan zespołu Izabeli Kowalińskiej, której szkoleniowiec łódzkiego zespołu dał we wczorajszym spotkaniu odpocząć, była do dyspozycji trenera.

Pomimo braku podstawowych zawodniczek łódzkie siatkarki rozegrały dobre spotkanie i pewnie pokonały swoje rywalki z Radomia. Podopieczne trenera Marka Solarewicza niemal w każdym z czterech rozegranych setów spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń.  Jedynie w drugiej partii popularne „Wiewióry” nieco spuściły z tonu i musiały odrabiać straty do swoich rywalek. Bardzo dobry mecz w szeregach ŁKS-u Commercecon rozegrały Monika Bociek i Daria Szczyrba, które w całym pojedynku zdobyły odpowiednio 16 i 14 punktów. Dla ekipy aktualnego mistrza Polski był to ostatni sprawdzian przed inaugurującym drugą część sezonu spotkaniem z ekipą z Piły.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 4:0 (25:19, 25:23, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon: Mori (6), Kwiatkowska (9), Pacak (7), Szczyrba (14), Lazović (8), Bociek (16), Strasz (libero) Skrzypkowska (4), Gajewska (2), Korabiec (libero), Laszczyk (2)
Radomka Radom :Szpak (2), Bałucka (6), Kubacka (10), Bałuk (12), Mucha (9), Szczepańska-Pogoda (10), Witkowska (libero), Bodasińska (libero), Laskowska (4), Biała (8), Zaborowska (3)

Polecamy: UNIHOKEJ: Unihokeiści Politechniki zreflektują się za porażkę z wicemistrzem Polski [ZAPOWIEDŹ]

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4011
Reklama
Reklama
0.19039297103882