Reklama

Reklama

Akademia Widzewa dalej będzie sponsorowana przez Wielką Orkiestrę Widzewskiej Pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Akademia Widzewa dalej będzie sponsorowana przez Wielką Orkiestrę Widzewskiej Pomocy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport We wtorek 17 września Widzew Łódź podpisał nową umowę sponsorską z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Widzew”, właścicielem marki WOWP, która jest sponsorem strategicznym Akademii Widzewa od stycznia 2018 roku.

Reklama

Inicjatywa wsparcia finansowego dla klubu narodziła się wśród kibiców w 2013 roku, lecz znaczący wpływ zaczęła mieć dopiero dwa lata później, po reaktywacji łódzkiego klubu.

Gdy sytuacja finansowa Widzewa Łódź ustabilizowała się, w OSK „Tylko Widzew” podjęto decyzję, że pieniądze z WOWP będą przeznaczone na odbudowę Akademii klubu. Od początku trwania inicjatywy klub otrzymał wsparcie w wysokości 600 tysięcy złotych, z czego ponad 500 tysięcy przeznaczone zostało na rozwój piłki młodzieżowej.

17 września odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezes klubu Martyny Pajączek, dyrektora Akademii, Macieja Szymańskiego oraz przedstawicieli OSK „Tylko Widzew” –  Magdaleny Kołeckiej i Marcina Lefika. W trakcie konferencji nastąpiło przedłużenie umowy, na mocy której marka WOWP pozostanie sponsorem strategicznym Akademii Widzewa na kolejny sezon.

Poprzednia umowa pomiędzy Widzewem a OSK „Tylko Widzew” trwała od stycznia 2018 roku i obie strony będąc zadowolone z dotychczasowej współpracy zdecydowały się ją przedłużyć. W czasie trwania tej umowy Akademia klubu z al. Piłsudskiego wykorzystała niespełna 300 tysięcy złotych, a pieniądze te zostały w głównej mierze wykorzystane na wynajem obiektów sportowych, pensje dla trenerów, opiekę medyczną oraz transport.

Pod wrażeniem samej inicjatywy i jej organizacji jest prezes Widzewa, Martyna Pajączek, dla której WOWP może być punktem odniesienia dla innych, podobnych inicjatyw.

 - OSK to stowarzyszenie, które robi fantastyczne rzeczy w obszarze społecznym funkcjonowania klubu, który my chcielibyśmy rozwijać i takich inicjatyw robić jak najwięcej. Chciałabym, aby ta organizacja była inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych, jak można skutecznie angażować kibiców do pożytecznych działań – mówiła na konferencji prezes Pajączek.

W ramach nowej umowy WOWP ma kontynuować swoje wsparcie dla Akademii Widzewa, natomiast zadaniem klubu będzie wsparcie Stowarzyszenia w promowaniu tej inicjatywy, aby zainteresować nią jak największą liczbę osób.

Poniżej znajdą państwo pełen zapis wideo z konferencji prasowej Widzewa:

Jedna umowa podpisana, inna rozwiązana

Tego samego dnia  w którym Widzew przedłużył umowę z OSK „Tylko Widzew”, pojawiła się także informacja, że została rozwiązana umowa pomiędzy klubem, a byłym już trener pierwszej drużyny, Zbigniewem Smółką. 47-szkoleniowiec przestał pełnić swoją funkcję pod koniec czerwca, lecz wciąż był pracownikiem Widzewa. Po długich negocjacjach ostatecznie udało się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy