Ależ to był doping! Zobacz zdjęcia kibiców Grot Budowlanych z meczu z Rumunią w pucharze CEV [galeria]

Sport Zespół z Rumunii Volei Alba Blaj wysoko postawił poprzeczkę. Łodzianki dzielnie walczyły, ale to ich rywalki uzyskały promocję do następnej rundy. Budowlanym przeszedł koło nosa pierwszy awans do półfinału w historii klubu.

Grot Budowlani Łódź kontra siatkarki z Rumunii

Rewanżowe starcie mocno zaczęły zarówno jedne, jak i drugie. Przy stanie 11:11 siatkarki z Rumunii zyskały jednak przewagę i po atomowym ataku Bojany Milenković prowadziły 14:11. Maciej Biernat poprosił więc o czas, który od razu poskutkował. Kapitalnie w bloku spisywały się Marta Pol i Dominika Sobolska-Tarasova. W dużej mierze dzięki nim łodzianki wygrały 25:21.

W drugiej partii wydawało się, że łodzianki pewnie zmierzają po kolejne zwycięstwo, ale rumuńskie zawodniczki przejęły inicjatywę i to one wygrały 25:23.

Trzecia partia była bardziej stresująca dla zawodniczek z betką na piersi, bo kolejny przegrany set oznaczał koniec marzeń o złotym secie i walce o pierwszy półfinał. Ta część spotkanie skończyła 25:22 dla Volei Alba Blaj.

Do końca meczu podopieczne Macieja Biernata grały już tylko o honor. Zagrały bardzo dobrze, co przełożyło się na zwycięstwo 25:21. Kibiców zebranych w Sport Arenie czekał jeszcze tie-break.

W decydującym secie oba zespoły starały się o zwycięstwo, mimo że wiadomo już było kto awansuje dalej. Trzecia partia zakończyła się porażką Budowlanych 10:15.

Grot Budowlani Łódź – Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15)

Grot Budowlani: Fedusio, Polak, Sobolska-Tarasova, Pol, Durul, Kazała, Łysiak, Kędziora, Łazowska

Alba Blaj: Russu, Kocić, Milenković, Dmitrova, Ioan, Mirković, Ispas