Arka Gdynia - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 11.07.2020 )

Arka Gdynia - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 11.07.2020 ) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na mecz 35 kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Arka Gdynia podejmie na własnym boisku ŁKS Łódź. Początek meczu o godzinie 15:00.

Dziękujemy za uwagę. ŁKS nie przełamał się w starciu z innym spadkowiczem. Pierwsza połowa była katastrofalna w wykoaniu podopiecznych Wojciecha Stawowego, druga okazała się już nieco lepsza. ŁKS strzelił dwie bramki. Obie bramki zanotowali rezerwowi napastnicy ŁKS-u. Pierwszego gola zdobył Corral, który zastąpił Wróbla, a drugą bramkę strzelił Sekulski, który zastąpił... Corrala. Łodzianie po spotkaniu z Arką zostali z 21 punktami na koncie.

93+3'

Sędzia kończy spotkanie. Niestety ŁKS przegrywa kolejny mecz. To już ósma porażka w dziewiątym meczu Wojciecha Stawowego w roli trenera Łódzkiego Klubu Sportowego.

92+2'

Adrian Klimczak ukarany żółtą kartką. To piąta żółta kartka lewego defensora ŁKS-u.

90+1'

Sędzia dał 3 minuty więcej ŁKS-owi na odrobienie strat. Doliczony czas gry już się rozpoczął.

90'

Wcześniej Oskar Zawada zmienił Macieja Jankowskiego.

90'

Zmiana wśród gospodarzy. Douglas Bergqvist za Markiewicza.

89'

Łodzianie długo rozgrywali futbolówkę przed polem karnym Arki Gdynia, ale nie zakończyli tej akcji strzałem.

88'

Bez problemu piłkę łapie Arek Malarz i rozpoczyna akcję swojej drużyny, ale traci futbolówkę szybko Adrian Klimczak.

87'

Stały frgment gry dla Arki Gdynia.

85'

Bardzo dobrze w polu karnym zachował się napastnik ŁKS-u i świetnie wykończył sytuację, w której się znalazł. Posłał idealny strzał pod poprzeczkę.

85'

GOL dla ŁKS-u! Łukasz Sekulski strzela bramkę!

82'

Ponownie niebezpiecznie było w polu karnym biało-czerwono-białych, ale Markiewicz z Młyńskim przekombinowali i defensorzy ŁKS-u zdołali się w tym wszystkim połapać i wyjaśnić sytuację.

80'

Michał Nalepa znalazł się przed polem karnym ŁKS-u i oddał celny strzał, ale poradził sobie Arkadiusz Malarz, który nogami wybił strzał pomocnika gospodarzy.

79'

Gracz ŁKS-u znalazł się w zlym miejscu i w złym czasie, bowiem pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego wybił piłkę z lini bramkowej po strzale głową swojego kolegi z zespołu. Duży pech dla gracza.

78'

Kapitalna okazja na drugiego gola dla ŁKS-u, ale piłkę z lini bramkowej Arki Gdynia wybił... Rozwandowicz!

77'

Tym razem stały fragment gry arbiter przyznał gościom.

76'

Rzut wolny dla Arki Gdynia z 30 metrów, ale bardzo niecelny strzał oddał Nalepa. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

73'

Bardzo mocne uderzenie Macieja Dąbrowskiego z rzutu wolnego, ale dobrze w bramce zachował się golkiper gospodarzy.

71'

W międzyczasie urazu musiał nabawić się Samu Corral, bowiem zawodnik, który zameldował się na placu gry w 46 minucie już opuścił plac gry. Zastąpił go Łukasz Sekulski.

71'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł jeden z zawodników Arki, ale uderzył obok słupka.

70'

Mocne uderzenie Nalepy z dystansu. Arek Malarz paruje ten strzał na rzut rożny.

69'

Marcus da Silva opuszcza boisko, a w jego miejsce melduje się Kamil Antonik.

67'

W polu karnym Arki znalazł się Adam Ratajczyk, ale nie miał miejsca do oddania strzału, oddał piłkę Pirulo, który jednak źle ją przyjął i stracił futbolówkę na rzecz gracza gospodarzy.

66'

Maciej Dąbrowski musi zatamować krwawienie z nosa, ale zrobi to już poza boiskiem. Na razie ŁKS gra w dziesiątkę.

65'

Ucierpiał Maciej Dąbrowski, który wpadł na Adama Dancha. Zamroczyło lekko stopera Rycerzy Wiosny.

64'

Blisko piłki był Dąbrowski, ale defensywa Arki wybija ostatecznie futbolówkę daleko na połowę ŁKS-u.

64'

Będzie rzut wolny dla ŁKS-u w pobliżu pola karnego Arki Gdynia. Przy piłce Pirulo i Srnić.

61'

Groźna okazja dla Arki po dośrodkowaniu Zbozienia. Do piłki doszedł Jankowski, ale jego strzał głową okazał się zbyt lekki, żeby pokazać Malarza.

59'

Na plus w porównaniu z pierwszą odłosną oprócz wyniku, to na pewno nastawienie graczy ŁKS-u. Wojciech Stawowy wstrząsnął drużyną w szatni, a jego zawodnicy grają o wiele agresywniej po przerwie.

57'

ŁKS rozgrywa piłkę, ale brakuje płynności w tych akcjach Łódzkiego Klubu Sportowego. Może gol Corrala będzie impulsem dla drużyny Stawowego do odrabiania strat. Wciąż dużo czasu pozostało łodzianom do wywalczenia korzystnego rezultatu.

55'

Samu Corral strzelcem bramki! Napastnik wykorzystał podanie Pirulo i z pierwszej piłki uderzył na bramkę Arki. Uderzył tuż przy słupku. Bramkarz nawet nie drgnął.

55'

Bramka dla ŁKS-u! 3:1!

54'

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Arka nie forsusje tempa, bo nie musi, a ŁKS jak na razie nie potrafi.

53'

Gra toczy się dalej po udzieleniu pomocy Młyńskiemu i wiemy, że nie będzie rzutu karnego dla gospodarzy.

52'

W polu karnym ŁKS-u padł Młyński, ale sędzia nie podyktował drugiego rzutu karnego dla Arki w tym meczu. Sytuacja będzie pewnie analizowana przez Szymona Marciniaka na VARze.

49'

Świetna okazja dla Arki. Gdynianie kilkoma podaniami rozmontowali całkowicie defensywę ŁKS-u, a w dogodnej pozycji do oddania strzału znalazł się Jankowski, który jednak szukał podania zamiast strzelać bramkę ŁKS-u.

48'

ŁKS przebywa od początku drugiej części gry na połowie Arki, ale nie przekłada się to na realne zagrożenie pod bramką Arki.

46'

Arka rozpoczęła drugą połowę.

Wróbel również kończy udział w tym spotkaniu. Drugą połowę na pozycji numer 9 zacznie Samu Corral.

Michał Trąbka zacznie drugą połowę kosztem Guimy.

Katastrofalna postawa ŁKS-u w obronie. Damian Zbozień i Adam Marciniak raz za razem nękają Łódzki Klub Sportowy atakmi ze skrzydeł, gdzie wyraźnie boczni obrońcy Łódzkiego Klubu Sportowego sobie nie radzą. Gracze Arki po obu stronach mają mnóstwo wolnych przestrzeni co skrzętnie wykorzystują. Pierwsza połowa, jak większość tego sezonu, do zapomnienia dla ŁKS-u. Do przerwy pachnie pogromem. Podopieczni Ireneusza Mamrota wyglądają bardzo dobrze fizycznie i nie pozwalają na zbyt wiele graczom ŁKS-u. Do przerwy: Arka Gdynia 3:0 ŁKS.

45+1'

Sędzia kończy pierwszą odsłonę spotkania, która rozwiała wszelkie wątpliwości, kto w tym meczu jest lepszą drużyną.

45+1'

Guima również ukarany kartonikiem za odepchnięcie gracza Arki.

45+1'

Zamieszanie na boisku. Żółtą kartkę za przeszkadzenie podczas wznowienia gry po faulu na zwodniku ŁKS-u ogląda Młyński.

45'

Całkowita bezradność Łódzkiego Klubu Sportowego. Adam Danch zupełnie niepilnowany w polu karnym ŁKS-u oddaje strzał głową, który dobija do pustej bramki Jankowski.

45'

Bramka dla Arki Gdynia!

44'

Maciej Wolski blisko trafienia samobójczego. Maciej Wolski wiedział co robi, bo piłkę po dośrodkowaniu Arki Gdynia świadomie wybił na rzut rożny, ale zrobił niebezpiecznie blisko bramki.

41'

Jego intencje wyczuł Arkadiusz Malarz, ale nie sięgnął piłki bramkarz ŁKS-u.

41'

Nalepa i 2:0 dla Arki Gdynia!

40'

Michał Nalepa podchodzi do rzutu karnego.

39'

Według sędziego faulował Maciej Wolski, który odepchnął w polu karnym Marcusa da Silve.

39'

Rzut karny dla Arki Gdynia!

38'

Młyński oddaje strzał przed polem karnym w kierunku bramki Malarza, ale futbolówka zatrzymala się gdzieś w polu karnym ŁKS-u.

37'

Ratajczyk dobrze dośrodkowuje, a strzał głową oddaje Pirulo, jednak golkiper Arki Gdynia świetnie obronił uderzenie Hiszpana!

36'

Kolejna świetna wymiana podań ŁKS-u, ale nie doszedł do strzału napastnik łodzian . Ale ŁKS łapie rytm.

34'

Bardzo ładna akcja dla odmiany Łódzkiego Klubu Sportowego, ale zablokowany został Pirulo.

33'

Tym razem blisko Jankowski! Napastnik gdynian doszedł do piłki wrzuconej w pole karne gości i oddał groźny strzał w kierunku bramki ŁKS-u, ale na posterunku był Malarz.

32'

Młyński strzela w poprzeczkę bramki ŁKS-u! Blisko było drugiej bramki dla Arki.

30'

Arka po zdobyciu bramki cofnęła się i wyczekuje wyraźnie na ruch ŁKS-u, który na razie nie ma za bardzo pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

29'

Guima próbował sił z dystansu, ale futbolówka zatrzymała się na pierwszej przeskodzie.

27'

ŁKS-owi na razie ciężko przedrzeć się pod bramkę gdynian. Obrona podopiecznych Ireneusza Mamrota jest skonsolidowana i każdy atak łodzian kończy się bez większego zagrożenia dla bramkarza gospodarzy.

26'

Znów błąd popełnił Rozwandowicz, ale tym razem sam naprawił to co zepsuł i po tym jak podał piłkę pod nogi rywala, sam przeciął podanie do napastnika Arki Gdynia.

25'

Dobrze na pozycję wyszedł Jakub Wróbel, który dostał piłkę w polu karnym, ale kolejny raz napastnik ŁKS-u nie potrafił utrzymać się przy piłce.

24'

Niezła wrzutka w pole karne Macieja Wolskiego, ale poradzili sobie zawodnicy Arki. Zostajemy jednak w pobliżu pola karnego gospodarzy.

23'

ŁKS zabiera się do roboty. Rzut rożny dla łodzian.

19'

Piłka została posłana na lewą flankę, gdzie dopadł do niej Adam Marciniak, który znakomitym dośrodkowaniem obsłużył Marcusa da Silve. Ten pozostawiony bez krycia, bez problemów pokonuje Arkadiusza Malarza strzałem głową. 1:0 dla Arki.

19'

Arka obejmuje prowdzenie!

17'

Kolejna akcja ofensywna ŁKS-u, zakończona strzałem? Podaniem? Nie wiemy jak to nazwać. Piłkę w spokojny sposób przechwycił bramkarz gospodarzy.

17'

Duży błąd Srnicia, który podał piłkę pod nogi rywala w pobliżu pola karnego ŁKS-u, ale zawodnik gospodarzy nie zabrał się z piłką, która wyszła ostatecznie na aut bramkowy.

15'

Spore zamieszanie w polu karnym Arki Gdynia. Dobra okazja dla ŁKS-u po rzucie wolnym wykonywanym przez Srnicia, ale Guima próbując oddać uderzenie w kierunku bramki, wystraszył się troszczkę ofiarnie interweniującego obrońcy.

14'

Łodzianie bardzo dobrze wyszli spod pressingu gospodarzy, ale Jakub Wróbel nie wiedział za bardzo co zrobić z piłką i stracił ostatecznie futbolówkę na połowie Arki.

11'

Dobra akcja Łódzkiego Klubu Sportowego, pilka została rozegrana przez Pirulo do Wolskiego na prawą stronę, ten dośrodkował w pole karne, ale futbolówka została wybita przez defensorów Arki.

9'

Łodzianie wyszli z kontrą po tym rzucie rożnym, ale akcję spalił Pirulo, który nie wkleił się w linię defensywną Arki Gdynia.

9'

Bardzo łatwa strata Rozwandowicza, który niedokładnie podał do Malarza, a piłka wyszła na rzut rożny.

6'

Łodzianie długo rozgrywają teraz piłkę w środkowej strefie boiska.

5'

Hiszpan podniósł się już z murawy, a zawodnicy wrócili do gry.

4'

Piłkę w środku boiska przejął Pirulo, który pomknął w kierunku bramki gospodarzy, ale przy próbie oddania strzału przeszkodził mu Adam Marciniak. Pirulo ucierpiał w tym starciu i leży na boisku.

3'

Arkadiusz Malarz uchronił swój zespół przed stratą szybkiej bramki.

2'

Kapitalna interwencja Arka Malarza! Gdynianie już w 2 minucie mogli objąć prowadzenie po strzale z pola karnego Marcusa da Silvy!

2'

Arka zaczęła bardzo agrysywnie. Podopieczni Ireneusza Mamrota momentalnie doskakują do piłkarzy ŁKS-u, którzy próbują rozgrywać piłke.

1'

Zaczęliśmy zawody. Przy piłce ŁKS.

Za chwilę początek spotkania.

10 minut do pierwszego gwizdka w meczu spadkowiczów.

Arka Gdynia po wznowieniu rozgrywek w maju zdobyła dziewięć punktów. Ełkaesiacy w tym czasie zremisowali jeden mecz 1:1 z Rakowem Częstochowa w Bełchatowie.

Trener Wojciech Stawowy rywalizował z Arką Gdynia jako szkoleniowiec pięciokrotnie i jeszcze nigdy z tym zespołem nie przegrał. Prowadzone przez niego drużyny dwa mecze wygrały i trzy zremisowały.

W naszym panelu pojawiły się już sklady obydwu zespołów. W ŁKS-e uwagę zwraca brak Jana Sobocińskiego w wyjściowej jedenastce. Na lewej obronie wychodzi dzisiaj Adrian Klimczak. W ataku ponownie melduje się Jakub Wróbel.

Łodzianie jeszcze nigdy nie wygrali z Arką w Gdyni, co więcej zdobyli tam zaledwie trzy gole. Tego ostatniego strzelił na początku marca Ricardo Guima, a trafienie Portugalczyka w ostatniej minucie meczu uratowało ełkaesiaków przed porażką. W najbliższą sobotę pomocnik być może znów otrzyma szansę na zapisanie się czymś pozytywnym w protokole meczowym, bo w poprzedniej kolejce odcierpiał już karę za nadmiar żółtych kartoników.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 15. Sędziuje Artur Aluszyk, dla którego najbliższy mecz w Gdyni będzie pierwszym w tym sezonie w PKO Ekstraklasie. W poprzednich rozgrywkach sędzia z Barlinka nie przyniósł ełkaesiakom szczęścia, bo żadnego z dwóch meczów prowadzonych przez tego arbitra ŁKS nie wygrał (0:0 z GKS Tychy i 0:1 z Puszczą Niepołomice).

Łódzki Klub Sportowy rozegra dzisiaj w Gdyni spotkanie z innym zespołem, który również nie ma już matematycznych szans na awans. ŁKS i Arka spotkają się w przyszłym sezonie także w Fortuna 1 Lidze. Dzisiaj natomiast obie drużyny będą chciały pokazać kibicom, że zależy im na honorowym pożegnaniu z ekstraklasą. Początek meczu dwóch spadkowiczów o godzinie 15:00.