Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Atlas Arena wypełniona po brzegi. Ogromne emocje podczas towarzyskiego meczu siatkarzy Polska - Ukraina [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
58
zdjęć

Do Atlas Areny przyjechali fani siatkówki z całej Polski | foto Joanna Chrzanowska

Sport Fani siatkówki z całej Polski przyjechali na mecz Polska - Ukraina. Wiele osób miało rozdarte serce. Na miejscu pojawiły się bowiem polsko-ukraińskie grupy znajomych. Flagi, szaliki, barwy narodowe - wszyscy przyszli na mecz bardzo dobrze przygotowani.

Pani Justyna przyjechała do Łodzi ze znajomymi z Bydgoszczy. Grupa polsko-ukraińska bardzo dobrze się przygotowała do sportowych emocji. Szaliki, koszulki, barwy narodowe na policzkach.

- Kibicujemy obydwu drużynom, dlatego na jednym policzku mamy flagę biało-czerwoną, a na drugim niebiesko-żółtą - mówi kobieta.

Siatkarskie emocje w Atlas Arenie. Mecz Polska - Ukraina

Polscy siatkarze pokonali w Łodzi Ukraińców 3:2. W meczu nie brakowało emocji. Pierwszy punkt zdobył Norbert Huber. Zatrzymał blokiem atak Dmytra Teriomenki. Ukraińcy nie dawali jednak za wygraną. Po kontratakach Płotnyckego i Tupczija biało-czerwoni przegrywali 9:10. Końcówka seta należała do Tomasza Forlnala. Dzięki jego atakowi z lewego skrzydła udało się wygrać tę część meczu.

W drugim secie nasi siatkarze nieźle radzili sobie przy organizacji ataku, ale tego samego nie można powiedzieć o serwisie.

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w trzecim secie Ukraińcy kontynuowali skuteczną grę, a punkty na wagę niewielkiej przewagi zdobywali po udanych kontratakach.

W czwartym secie oba zespoły bardzo dobrze broniły, duże wrażenie robiły też mocne zagrywki i dynamiczne ataki.

Losy meczu rozstrzygnęły się w piątym secie.

Polska – Ukraina 3:2 (25:22, 24:26, 25:22, 29:31, 15:12)

Polska: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak (L) oraz Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Karol Kłos, Paweł Zatorski (L), Bartosz Bednorz; trener Nikola Grbić

Ukraina: Jurij Synycja, Dmytro Teriomenko, Ołeh Płotnycki, Wasyl Tupczij, Jurij Semeniuk, Ilja Kowalow, Ołeksandr Bojko (L) oraz Władysław Szczurow, Tymofij Połujan, Witalij Kuczer, Jewgienij Kisliuk; trener Ugis Krastins