Cracovia zbyt mocna. Piąta porażka ŁKH w sezonie [RELACJA]

Cracovia zbyt mocna. Piąta porażka ŁKH w sezonie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Nie dwa, jak pierwotnie planowano, a jeden ligowy pojedynek rozegrał Łódzki Klub Hokejowy w ostatni weekend w ramach rozgrywek 1. Ligi hokeja. Łodzianie nie dali rady w starciu z MKS-em Cracovią Kraków, przegrywając na własnym lodowisku 3:5.

Pierwsza tercja niedzielnego pojedynku stała na wyrównanym poziomie, czego dowodem była tablica wyników. Bardzo szybko, bo już w czwartej minucie ŁKH wyszedł na prowadzenie za sprawą celnego uderzenia Tymoteusza Lewego. Na odpowiedź gości trzeba było czekać do 11. minuty - wówczas drogę do bramki znalazł Igor Augustyniak. 20 minut gry w tej części stanęły pod znakiem walki i niezbyt dużej liczby okazji pod oboma bramkami.

W drugiej tercji działo się znacznie więcej, ale na niekorzyść łodzian - głównie ze strony gości z Krakowa, którzy skrzętnie wykorzystywali swoje sytuacje. Zaledwie 11 sekund po rozpoczęciu gry bramkę na 2:1 strzelił Radosław Krztoń, zaś jeszcze przed upływem pierwszych 10 minut kolejne dwa trafienia dopisał do swojego konta autor pierwszej bramki, Igor Augustyniak. Gospodarze jednak nie odpuszczali - w 34. minucie kontaktową bramkę zdobył Arkadiusz Witczak i kiedy wydawało się, że zawodnicy z naszego miasta zaczną gonić wynik, cztery minuty później na 5:2 trafił Radosław Krztoń.

W trzeciej, ostatniej tercji Cracovia dość pewnie kontrolowała przebieg gry. Przyjezdni nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom, którzy nie mieli zbyt wielu pomysłów na odrobienie strat. Ostatecznie łodzianie trafili tylko raz - w 52. minucie bramkę ustalającą rezultat tego pojedynku na 5:3 strzelił Mateusz Kubiak.

Polecamy: Łódzkie ekipy zdetronizowane w Commercecon Cup [ZDJĘCIA]

Po tej porażce, ŁKH Łódź w dalszym ciągu zajmuje przedostatnie, 12. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. W następnej kolejce łódzcy hokeiści udadzą się na wyjazdowy pojedynek w województwie podkarpackim z UKS-em Niedźwiadki MOSiR Sanok.

ŁKH Łódź vs MKS Cracovia Kraków 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)
1:0 Tymoteusz Lewy 03:48
1:1 Igor Augustyniak 10:57
1:2 Radosław Krztoń 20:11
1:3 Igor Augustyniak 27:27
1:4 Igor Augustyniak 29:17
2:4 Arkadiusz Witczak 33:11
2:5 Radosław Krztoń 37:11
3:5 Mateusz Kubiak 51:21

ŁKH: Denis Smolin, Kacper Jaroń - Kamil Świerczewski, Piotr Matuszewski, Tymoteusz Lewy, Mateusz Kubiak, Yauheniy Stryzhanok - Radosław Kusideł, Denis Salnikov, Arkadiusz Witczak, Marek Syniawa, Vaclav Riha - Adrian Borowicz, Adrian Drustinac, Patryk Olszewski, Bartosz Kowalski, Marcin Kułak - Yury Ziankou, Ivan Tsyran, Sergiusz Wujek, Patryk Janiszewski, Franciszek Polak