Dramat w Sport Arenie. ŁKS Commercecon Łódź bezradny w starciu z rzeszowiankami

Dramat w Sport Arenie. ŁKS Commercecon Łódź bezradny w starciu z rzeszowiankami - Zdjęcie główne

Dramat w Sport Arenie. ŁKS Commercecon Łódź bezradny w starciu z rzeszowiankami (Fot. ŁKS Commercecon Łódź)

Sport Podopieczne Michala Maška zaprzepaściły szansę na znalezienie się w finale już teraz. ŁKS Commerceocn Łódź po świetnym meczu w Rzeszowie, w rewanżu w Łodzi totalnie zawiódł. Ełkaesianki przegrały w łódzkiej Sport Arenie z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3. Najlepszą zawodniczką spotkania została Kanadyjka, Kiera Van Ryk.

Świetny mecz w Rzeszowie. Fani liczą na powtórkę u siebie
Łódzkie Wiewióry sprawiły nie małą niespodziankę wygrywając w Rzeszowie aż 3:0 z wicemistrzyniami Polski. W rewanżu fani ŁKS-u Commercecon mieli nadzieję, że ich drużyna postawi tylko kropkę nad „i” i zamelduje się w wielkim finale, gdzie już czeka Grupa Azoty Chemik Police.

Całkowicie bezradne łódzkie Wiewióry
Spotkanie nie zaczęło się jednak po myśli łodzianek. Developres SkyRes Rzeszów natychmiast chciał narzucić swoje warunki i to gościom się udało. Po ataku Kiery Van Ryk, rzeszowianki prowadziły już 14:8. Po błędzie przy wystawie Britt Bongaerts, Ełkaesianki przegrywały już 9:17. Powoli trzeba było spisywać tego seta na straty. Tak też się stało. Podopieczne Stephané’a Antigi wygrały 25:20 i zaczęły odrabianie strat z pierwszego spotkania.

W drugim secie mieliśmy podobny przebieg wydarzeń, z tym, że goście od pierwszej piłki tłamsiły podopieczne Michala Maška. Nieudany atak Ninković sprawił, że ŁKS przegrywał 1:6. Ambitna postawa Wiewiór pozwoliła im jednak doprowadzić do remisu 12:12 po skutecznym bloku na Jelenie Blagojević. To co udało się gospodyniom odrobić, za chwile musiały oddać. Świetna gra Developresu zaowocowała znów wysokim prowadzeniem, którego już nie przyjezdne nie oddały. Drugą partię ładnym atakiem zakończyła Kiera Van Ryk. ŁKS - Developres 22:25 i już 0:2 w setach.

Wiewióry koniecznie musiały się otrząsnąć, gdyż wszystko wskazywało na to, że goście są dzisiaj poza zasięgiem siatkarek prowadzonych przez słowackiego trenera. Trzeci set niestety nie różnił się niczym specjalnym. Jelena Blagojević zablokowała swoją rodaczkę, Katarinę Lazović i dała swojej drużynie prowadzenie 11:6. Gospodynie potrafiły jednak wrócić do rywalizacji w tym spotkaniu. Ambitna postawa Ełkaesianek sprawiła, że zespół Michala Maška wyrównał przy stanie 20:20, dzięki zablokowaniu przez Katarzynę Zaroślińską-Król francuskiej przyjmującej Developresu, Juliette Fidon-Lebleu. Chęci w końcówce nie można Wiewiórom odmówić, ale to nie wystarczyło. Developres SkyRes Rzeszów triumfował 25:23 i w pełni zrehabilitował się za porażkę u siebie.

ŁKS Commercecon Łódź ponownie uda się do Rzeszowa
Podopieczne trenera Maška musiały uznać wyższość wicemistrzyń kraju, które w Sport Arenie nie dały szans gospodyniom. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź muszą szykować się teraz do trzeciego, rozstrzygającego starcia w tej rywalizacji, a będzie ono miało miejsce 6 kwietnia o godzinie 20:30 w Hali Podpromie na Podkarpaciu

MVP: Kiera Van Ryk

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 22:25, 23:25)