Druga porażka ŁKS-u Commercecon Łódź. Tym razem lepsze rzeszowianki

Autor: | Zdjęcie: ŁKS Commercecon Łódź

Druga porażka ŁKS-u Commercecon Łódź. Tym razem lepsze rzeszowianki - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź przegrywa drugi mecz z rzędu | foto ŁKS Commercecon Łódź

Sport Podopieczne Michala Maška przegrały drugie spotkanie na początek nowego sezonu TAURONLigi. Po porażce w 1. kolejce z Radomką Radom, tym razem łódzkie Wiewióry musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski w pięciosetowym boju.

Pierwszego seta można śmiało uznać za podsumowanie całego spotkania. Łodzianki zaczęły od prowadzenia 4:0, by zaraz je stracić i pozwolić rzeszowiankom do doprowadzenie do remisu 4:4. Później znowu otrząsnęły się Ełkaesianki i prowadziły dość bezpiecznie 10:6. Developres jednak nie odpuszczał. Lisice długo goniły łódzki zespół i ostatecznie dopadł go przy stanie 21:21. Trzy punkty z rzędu stracone przez biało-czerwono-białe zadecydowały o porażce ŁKS-u w pierwszej partii 23:25.

W drugim secie ogromny charakter pokazał ŁKS. Wiewióry przegrywały już 7:13, ale w późniejszej fazie seta ŁKS miał kilka kilkupunktowych serii, w tym tę na samym końcu kiedy zdobył 6 punktów z rzędu i wygrał 25:19. W kolejnym secie padł taki sam wynik, tyle że dla gospodyń, które ponownie wróciły na prowadzenie 2:1. Trzecia partia bardzo podobna do pierwszej. Dreszczowiec na styku, ale tym razem z happy endem dla łódzkich Wiewiór, które wygrały bardzo ważną partię 25:23.

Decydować o zwycięstwie miał tie-break. Od prowdzenia zaczęły Ełkaeianki, ale nad kreską utrzymały się tylko przez chwilę. Później do głosu doszły Lisice, które grały spokojnie i pewnie. Developres SkyRes Rzeszów wygrał ostatecznie 15:11 i cały mecz 3:2.