Górnik Łęczna – Widzew Łódź (NA ŻYWO/LIVE 8.03.2020)

Opublikowano: ndz, 8 mar 2020 12:16

Górnik Łęczna – Widzew Łódź (NA ŻYWO/LIVE 8.03.2020) - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport Relacja z hitowego meczu 22. kolejki II ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Łęczna na TuŁódź.pl! Początek spotkania o godzinie 13:05.

PO MECZU

To już wszystko na dziś, dziękujemy że byliście z nami i zapraszamy was na kolejne relacje z meczów Widzewa Łódź. Do zobaczenia!

PO MECZU

Widzew wygrywa z Górnikiem i powiększa przewagę nad wiceliderem z Łęcznej do 5 punktów. Niestety w drugiej połowy łodzianie wyglądali bardzo źle i jedynie świetna dyspozycja Pawłowskiego uratowała skromne prowadzenie łodzian.

90 + 4'

Ostatni atak Górnika zakończył się niepowodzeniem, a sędzia kończy mecz!

90 + 4'

Wolsztyński przebiegł ponad pół boiska sam, ale nie zdołał oddać strzału.

90 + 4'

Stromecki uderza z dystansu, Poczobut blokuje ten strzał.

90 + 3'

Dobre wybicie Wołąkiewicza, ale Radwański nie zdąży przejąć piłki.

90 + 2'

Wolsztyński zgrywa do Gutowskiego, tym razem pomocnik Widzewa był na spalonym.

90 + 2'

Gutowski ogląda żółtą kartkę za wcześniejszy faul na Wójciku.

90 + 2'

Baranowski uderza z dystansu, ale bardzo niecelnie.

90 + 1'

Kosakiewicz wybija na aut.

90 + 1'

Sędzia dolicza aż 4 minuty.

90'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost w ręce Pawłowskiego.

90'

Wrzutka Lewandowskiego, Kosakiewicz wybija na rzut rożny.

90'

Kolejna wrzutka, kolejne wybicie. Rozpaczliwa obrona łodzian.

89'

Orłowski dośrodkowuje, Wołąkiewicz wybija.

88'

Gutowski zagrywa górą do Wolsztyńskiego, napastnik Widzewa był niestety na spalonym.

88'

Wołąkiewicz dobrze blokuje Dzięgielewskiego, Pawłowski zacznie od bramki.

88'

Kontra Widzewa, ale Banaszak odbiera piłkę Radwańskiemu.

87'

Górnik pod bramką Widzewa, znów może być groźnie.

86'

Pięczek dobrze zatrzymuje Wojciechowskiego, ale będzie jeszcze aut dla Górnika.

86'

Trzecia zmiana w Widzewie, Gąsior zastępuje Możdżenia.

85'

Radwański rusza na bramkę, uderza z dystansu, niestety obok bramki Rojka.

85'

Widzew zdołał odzyskać piłkę, ciekawe na jak długo.

84'

Banaszak ostro fauluje Wołąkiewicza i ogląda za to żółtą kartkę.

83'

Stromecki z dużej odległości uderza na bramkę, ale Pawłowski orientuje się w tym zamiarze i łapie piłkę.

83'

Tanżyna fauluje Wojciechowskiego, na szczęście dość daleko od własnej bramki.

82'

Zmiana w Widzew, boisko opuszcza... Marcin Robak! Za niego wchodzi Wolsztyński.

81'

Żółta kartka dla Możdżenia.

81'

Widzew schowany za podwójną gardą, to może się kiepsko skończyć.

81'

Kontra Widzewa, Gutowski fatalnie zagrywa do Mandiangu, ale ma też pretensje do kolegów, że nikt więcej nie wsparł tej akcji.

80'

Górnik znów atakuje.

79'

Zmiana w Górniku, Banaszak zmienia Tymosiaka.

79'

Dziwne zachowanie Pawłowskiego, który wybija piłkę zamiast ją łapać, piłka trafia do Wójcika przed pole karne, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

79'

Widzew wciąż w posiadaniu piłki.

78'

Robak dobrze do Radwańskiego, ten jednak nie opanowuje jej.

77'

Poczobut znów faulowany w środku pola.

77'

Widzew odzyskał piłkę i stara się rozegrać atak pozycyjny.

75'

Zmiana w Widzewie, Mandiangu wchodzi za Ojamę.

75'

15 minut do zakończenia meczu, ale Widzew wygląda bardzo źle w drugiej połowie i wynik szybko może się zmienić.

75'

Dośrodkowanie, Wojciechowski fauluje Możdżenia, rzut wolny dla Widzewa.

74'

Wójcik na skraju pola karnego, Pawłowski wyszedł do niego i zablokował jego zagranie. Rzut rożny dla Górnika.

74'

Stromecki dośrodkowuje, na szczęście Pawłowski wychodzi do piłki i łapie futbolówkę.

73'

Wójcik dośrodkowuje, jeszcze Dzięgielewski próbuje wpaść w pole karne, ale Możdżeń wybija piłkę.

73'

Ojamaa zatrzymany przez Lewandowskigo.

71'

Lewandowski próbuje dogrywać, ale piłka odbita od niego wychodzi za linię końcową. Obrońcy Widzewa mogą odetchnąć.

71'

Kontra Widzewa, Radwański daje się zaskoczyć Wójcikowi i traci piłkę.

70'

Zmiana w Górniku, Wójcik zastąpił Kalinkowskiego.

70'

Górnik wciąż ma przewagę w posiadaniu piłki. Widzew już dawno nie gościł pod polem karnym rywala.

69'

Stromecki fauluje Poczobuta w środku boiska.

68'

Pięczek walczył dzielnie z Orłowskim, ostatecznie defensor Górnika wypchnął młodego widzewiaka za linię końcową. Rojek zacznie z "piątki".

68'

Widzew wytrzymał napór gospodarzy, miejmu nadzieję, że za chwilę zaczną również atakować.

67'

Pięczek dobrze blokuje Lewandowskiego i wywalczył aut dla swojej drużyny.

67'

Kolejna wrzutka Kalinkowskiego, Pawłowski spokojnie łapie piłkę.

66'

Tanżyna blokuje dośrodkowanie Lewandowskiego. Aut dla Górnika.

66'

Radwański próbował ruszyć z kontrą, ale Orłowski odebrał mu piłkę.

65'

Dośrodkowanie, Pawłowski znów dobrze piąstkuje.

65'

Tanżyna wraca do gry, piłka dla Górnika. Kolejny korner dla gospodarzy.

64'

Widzew bardzo źle rozgrywa drugą połowę. Gdyby nie Pawłowski, łodzianie z pewnością nie prowadziliby już w tym meczu.

64'

Tanżyna leży na boisku, potrzebna jest interwencja służb medycznych.

64'

Kolejny rzut rożny, ale tym razem wrzutkę Stromeckiego wybijają obrońcy.

63'

Świetne dośrodkowanie, płaski strzał jednego z Górników, ale Pawłowski cudownie broni!

62'

Strzał z dystansu Kalinkowskiego odbity przez obrońców Widzewa, będzie rzut rożny.

62'

Ojamaa przecina podanie rywali, ale zdołał jedynie wybić piłkę na aut.

61'

Ostry faul na Gutowskim, ale obejdzie się bez kartki.

61'

Kolejna wrzutka, obrońcy wybijają, Poczobut próbuje jeszcze zagrać do Kosakiewicza, ale robi to zbyt mocno.

60'

Krótkie rozegranie, Kosakiewicz dogrywa piłkę, Możdżeń czubkiem buta uderza i Rojek odbija ten strzał na rzut rożny!

60'

Szybki wrzut z autu, tym razem będzie korner dla łodzian.

59'

Dobra akcja Widzewa, Robak jednak wyblokowany. Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego Górnika.

59'

Rzut wolny dla Widzewa w kole środkowym. Chwila spokoju dla łodzian.

58'

Dośrodkowanie Stromeckiego piąstkuje Pawłowski!

58'

Dobre dośrodkowanie Kalinkowskiego wybite przez łodzian.

57'

Pięczek mocno do Robaka, ten jednak nie zdołał opanować piłki wypychany przez obrońcę. Rojek zacznie od bramki.

57'

Tymosiak odbiera piłkę Ojamie.

56'

Kontra Widzewa, niestety Możdżeń z Ojamą spowalniają akcję.

56'

Górnik wciąż w posiadaniu piłki i atakuje gości z Łodzi.

55'

Wojciechowski uderza głową, Pawłowski wyciągnął się niemożebnie i odbił piłkę lecącą do jego bramki!

55'

Teraz Gutowski fauluje Orłowskiego, rzut wolny dla gospodarzy.

54'

Widzew musi odeprzeć rywala, bo niedługo Górnik może stworzyć sobie okazję bramkową.

53'

Dzięgielewski uciekł Kosakiewiczowi, uderza na bramkę, ale Pawłowski broni!

52'

Ostra walka Pięczka z Kalinkowskim, obrońca Widzewa prawie fauluje rywala w polu karnym, ale sędzia nie pokazuje na "wapno". Stromecki uderza jeszcze na bramkę, ale robi to niecelnie.

51'

Gutowski ogrywa rywala, ale Orłowski wraca za nim i odbiera mu piłkę.

51'

Widzew w ataku, ale Radwański fauluje Leandro.

49'

Zbyt krótkie dogranie Kosakiewicza, Leandro wybija na aut.

49'

Strzał Radwańskiego został zablokowany, ale będzie jeszcze rzut rożny.

48'

Stromecki dostał piłkę w pole karne, ale obrońcy dopadają do niego i odbierają mu ją.

47'

Górnik w natarciu Pięczek wybija piłkę na aut.

47'

I żółta kratka dla Lewandowskiego za faul na Możdżeniu.

46'

Jest reakcja trenera Kamila Kieresia, w przerwie Lewandowski zastąpił Stasiaka.

46'

Gramy!

PRZERWA

Piłkarze obu drużyn wrócili już na boisko, za chwilę łodzianie wznowią grę od środka boiska.

PRZERWA

Widzew, nauczony niektórymi poprzednimi spotkania, a zwłaszcza tym z Olimpią Elbląg, musi na drugą połowę wyjść maksymalnie skoncentrowany, aby nie zaprzepaścić przewagi wywalczonej w pierwszej części meczu.

PRZERWA

Widzew źle wszedł mecz, dał zaskoczyć się rywalom już w 5. minucie i stracił bramkę. Z biegiem czasu łodzianie zaczęli łapać rytm i dwukrotnie ugodzili nienajlepiej broniących gospodarzy. Najpierw piłkę do swojej bramki wbił Kalinkowski, później dobre podanie Radwańskiego na bramkę zamienił Możdżeń.

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy! Widzew prowadzi z Górnikiem Łęczna 2:1.

45 + 1'

Kontra Widzewa, Ojamaa do Radwańskiego, który źle się ustawia i traci piłkę.

45 + 1'

Robak próbował mijać rywala, niestety stracił przed polem karnym Rojka.

45'

Kosakiewicz dobrze przerywa akcję Górnika.

44'

Wojciechowski przyjął piłkę, poprowadził ją pod koniec boiska, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę i od bramki zacznie Pawłowski.

44'

Przed nami jeszcze ok. 120 sekund pierwszej części meczu, Górnik przy piłce.

43'

Ojamaa spóźniony fauluje Stromeckiego i ogląda za to żółty kartonik.

42'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Poczobut wrzuca piłkę w pole karne, ale Rojek dobrze piąstkuje.

41'

Rzut rożny dla Widzewa, świetna okazja do pogrążonia rywala pod koniec pierwszej połowy.

41'

Po przespaniu pierwszych minut meczu, Widzew sukcesywnie zaczął budować swoją przewagę, która przerodziła się w dwie bramki strzelone jeszcze w pierwszej połowie.

39'

Tanżyna prostopadle do Radwańskiego, ten spokojnie opanowuje piłkę, wystawia ją przed pole karne do Możdżenia, który uderza bez przyjęcia i pokonuje Rojka! Brawo!

39'

GOOOOOOL! MATEUSZ MOŻDŻEŃ!

38'

Wrzut z autu do Dzięgielewskiego, który źle przyjmuje piłkę i ta wychodzi za linię końcową.

38'

Odpowiedź Górnika, aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Widzewa.

37'

Dośrodkowanie Kosakiewicza, Orłowski klatką zagrał do Rojka. Koniec akcji Widzewa.

36'

Ojamaa dobrze do Robaka, ten zaczął bawić się z piłką w polu karnym, przez co obrońcy wybili mu piłkę spod nóg.

36'

Zaprzepaszczona szansa na szybki atak łodzian, ale piłka wciąż jest w ich posiadaniu.

35'

Piłka wraca do Możdżenia, który ponownie próbuje dograć górą w pole karne Górnika, niestety robi to niecelnie.

35'

Dośrodkowanie górą wybite przez obrońców.

34'

Faul na Gutowskim. Rzut wolny dla Widzewa z podobnego miejsca, z którego ruszyła akcja bramkowa.

33'

Dośrodkowanie Dzięgielewskiego wybite przez Kosakiewicza.

33'

Kosakiewicz wraca za Stasiakiem i odbiera mu piłkę.

32'

Zagranie na dobieg do Pięczka, który jednak nie zdołał dobiec do piłki. Rojek zacznie od bramki.

31'

Widzew rozgrywa piłkę przez bramkarza, spokojny atak.

31'

Atak Górnika, ale Poczobut obija Stromeckiego i jest aut dla łodzian.

30'

Głębokie dośrodkowanie Możdżenia, Rojek spokojnie łapie piłkę.

29'

Dzięgielewski ogląda żółtą kartkę za faul, Poczobut natomiast za wchodzenie w kompetencje sędziego.

29'

Faul na jednym z Widzewiaków, Poczobut od razu podszedł do Dzięgielewskiego żeby wytłumaczyć mu, że tak nie wolno.

27'

Tanżyna demoluje rywala w środku boiska, rzut wolny dla gospodarzy.

27'

Odpowiedź Górnika, Stasiak uderza z linii pola karnego, na szczęście znów ponad bramką Pawłowskiego!

26'

Radwański świetnie przekłada rywala, zagrywa prostopadle do Robaka, który nie zdołał ograć stoperów gospodarzy!

26'

Widzew nie daje Górnikom swobodnie rozegrać piłki, ale nie potrafi jej też odebrać.

25'

Możdżeń zagrywa długą piłkę do Kosakiewicza, prawy defensor Widzewa był jednak na pozycji spalonej.

24'

Akcja Górnika lewą stroną, ale Stasiak słabo przyjął piłkę, kolejny aut dla łodzian.

23'

Niezły pressing Tanżyny, aut dla Widzewa.

22'

Gutowski świetnie utrzymał się przy piłce, rozegrał do kolegi z zespołu, ale po chwili Górnik przejmuje futbolówkę.

21'

Ojamaa dobrze do Radwańskiego, niestety pomocnik Widzewa nie rozszyfrował jego zamiarów, piłka na aucie.

21'

Dużo niedokładności teraz z obu stron, piłka co chwila zmienia właściciela.

20'

Walka w środku pola wygrana przez Widzewa.

19'

Kalinkowski dostał piłkę na ok. 30. metrze od bramki Widzewa, uderzył z lewej nogi, ale baardzo niecelnie.

19'

Widzew jest w uderzeniu i próbuje iść za ciosem.

17'

Możdżeń płasko do Kosakiewicza, ten zagrywa przed bramkę gdzie Kalinkowski tak interweniuje, że pakuje piłkę do własnej bramki!

17'

GOOOOOL!!! MAMY REMIS!

16'

Faul na Możdżeniu, będzie okazja do dośrodkowania.

16'

Górnik po zdobyciu bramki cofnął się pod własne pole karne, Widzew nie potrafi jednak przebić się pod bramkę rywala.

15'

Dobra próba górnego zagrania Ojamy do Kosakiewicza, niestety Leandro zorientował się w jego zamiarze i przecina to podanie.

14'

Piłka po dośrodkowaniu wybita przez obrońców, ale zostaje w posiadaniu gości.

13'

Rzut rożny dla łodzian.

13'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Górnika, Niestety Robak nie dał rady sięgnąć piłki! Dobry atak Widzewa.

13'

Złe podanie Tanżyny, na szczęście Górnik nie zdołał przejąć piłki!

12'

Niebezpieczne dośrodkowanie, Robak Wybija daleko do przodu.

12'

Dośrodkowanie Leandro, Wołąkiewicz wybija na rzut rożny.

11'

Ojamaa zagrał dobrą, prostopadłą piłkę do Poczobuta, niestety pomocnik Widzewa nie miał odpowiedniej prędkości aby dobiec do futbolówki.

11'

Napór Widzewa, na razie bez strzału.

10'

Teraz Wołąkiewicz niecelnie do Radwańskiego. Łatwa strata Widzewa.

9'

Gutowski za słabo do Radwańskiego, Baranowski przejmuje piłkę.

8'

Mocny strzał Tymosiaka z ok. 40 metrów, na szczęście dla Widzewa piłka przelatuje nad poprzeczką!

8'

Możdżeń traci piłkę, kontra Górnika.

7'

Orłowski zatrzymuje Gutowskiego na lewym skrzydle.

6'

Mina Marcina Kaczmarka mówi sama za siebie. Trener łodzian na pewno nie tak sobie wyobrażał początek spotkania.

5'

Dobre dośrodkowanie na krótki słupek, Baranowski uderza głową, Pawłowski nawet się nie ruszył.

5'

GOL! Górnik prowadzi!

5'

Wrzutka z autu w pole karne Widzewa, teraz jednak piłka zostaje wybita na rzut rożny.

4'

Dośrodkowanie, obrońcy wybijają na aut.

4'

Akcja Dzięgielewskiego, piłka trafia do Wojciechowskiego, który jest faulowny przez Wołąkiewicza. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony pola karnego Widzewa.

3'

Pięczek fauluje Dzięgielewskiego w kole środkowym.

2'

Ojamaa przejął piłkę ruszył na bramkę, ale nie miał z kim grać i ostatecznie stracił futbolówkę.

2'

Pierwsza akcja Górnika zatrzymana przez Tanżynę.

1'

Gospodarze grają dziś w zielono-czarnych strojach, goście zaś w czerwono-białych.

1'

Zaczęli! Górnik przy piłce.

13:03

Jesteśmy już po przywitaniu się zespołów, za chwilę start meczu.

13:01

Piłkarze wychodzą już na boisko!

12:55

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 10 minut! Choć Widzew ma lepszy bilans meczów z Górnikiem (5 zwycięstw łodzian, 4 remisy, 2 zwycięstwa Górnika) dzisiejsze starcie może okazać się niezwykle trudne. Gospodarze z pewnością będą chcieli zmazać plamę, jaką pozostawiła porażka 0:5 w poprzedniej kolejce przeciwko Elanie Toruń.

12:50

W kadrze gospodarzy znajdziemy dwóch zawodników którzy do niedawna występowali w Łodzi. W pierwszym składzie zagra Bartłomiej Kalinkowski, sprowadzony w styczniu tego roku z ŁKS-u Łódź, zaś na ławce rezerwowych zasiada wypożyczony z Widzewa Przemysław Banaszak. Składy obu zespołów mogą państwo sprawdzić w panelu pod wynikiem.

12:45

W składzie Widzewa doszło do jednej, istotnej zmiany. Do gry wraca Daniel Tanżyna, wcześniej zawieszony za kartki. Co ciekawe, nie zastąpił on Huberta Wołąkiewicza, który niedawno dołączył do Widzewa, a Sebastiana Rudola! Znów mamy całkiem świeżą parę stoperów w klubie z Łodzi.

12:40

Dla obu zespołów dzisiejsze starcie jest świetną okazją do odskoczenia reszcie rywali, ponieważ swoje mecze przegrały zarówno Resovia jak i GKS Bełchatów!

12:35

Witamy was bardzo serdecznie w Relacji LIVE z meczu na szczycie II ligi, w którym Górnik Łęczna podejmie na własnym boisku Widzew Łódź!