Gorzko-słodki weekend ŁKH. Połowiczny sukces hokeistów z Łodzi [RELACJA]

Gorzko-słodki weekend ŁKH. Połowiczny sukces hokeistów z Łodzi [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport W ostatni weekend zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego rozgrywali dwa wyjazdowe spotkania z drużynami z dołu tabeli. Pomimo sobotniego rozczarowania, w niedzielę łodzianie zaprezentowali wysoki poziom i odnieśli okazałe zwycięstwo.

Dwudniowe zmagania na poziomie pierwszej ligi w ostatni weekend drużyna Łódzkiego Klubu Hokejowego rozpoczęła w ostatnią sobotę od pojedynku z bezpośrednim sąsiadem z tabeli, ekipą UKH Unii Oświęcim. Z uwagi na bliskość obu zespołów w ligowej, z góry można było zakładać, że spotkanie będzie stało na dość wyrównanym poziomie, choć na delikatną korzyść gospodarzy działał fakt grania przed własnymi trybunami i dwukrotnie wyższym dorobkiem punktowym.

Zawodnicy z Oświęcimia szybko wyszli na prowadzenie - zaledwie pięć minut i cztery sekundy po rozpoczęciu gry na 1:0 trafił Jakub Kurandy. Choć nie zdarza się to często, na kolejne trafienia trzeba było czekać.. ponad 50 minut. Pozostała część pierwszej, cała druga i niemal cała trzecia tercja nie przyniosły kibicom żadnych bramek. Dopiero na niecałe cztery minuty przed końcem meczu bramkę ustalającą wynik na 2:0 strzelił Kamil Daniliszyn.

Łodzianie wielokrotnie próbowali doprowadzić do remisu, ale zabrakło im skuteczność i, być może, agresji. Przez całe spotkanie hokeiści z naszego miasta tylko pięć razy byli karani dwuminutową konieczność przesiadywania na ławce kar, podczas gdy zespół gospodarzy zanotował takich przypadków dwukrotnie więcej.

Możliwość rehabilitacji dla ŁKH nadeszła już dzień później w oddalonym o 90 kilometrów Janowie. Pojedynek z tamtejszym MUKS Naprzód Janów również z góry miał stać na wyrównanym poziomie, bowiem rywal nieznacznie wyprzedzał ŁKH przed tym meczem w tabeli, jeśli chodzi o zajmowane miejsce. Co prawda uzbierał dwukrotnie więcej punktów, ale dla łodzian była to jedna z najlepszych możliwych okazji do poprawy swojego dorobku.

Pierwsza tercja była prawdziwym popisem gry ze strony Łódzkiego Klubu Hokejowego. W przeciągu zaledwie 14 minut trzykrotnie drogę do bramki znajdował Vaclav Riha, zaś po jednym trafieniu dołożyli Yauhenyi Stryzhanok i Tymoteusz Lewy, wypracowując sobie olbrzymią przewagę po pierwszych 20 minutach. Nie przeszkodziła w tym nawet honorowa bramka Igora Kowolika w ósmej minucie.

Przez pozostałą część spotkania goście spokojnie kontrolowali jego przebieg. Gospodarzom udało się zniwelować rozmiary porażki tylko raz, trafiając na 2:5 w 38. minucie. Co prawda dzięki temu zwycięstwu ŁKH nie poprawił swojej pozycji w ligowej tabeli (12 punktów w 22 meczach), ale pokazał, że pomimo problemów w tym sezonie jest w stanie zagrać na wysokim poziomie.

W następny weekend łodzian czeka kolejny meczowy weekend. W sobotę, 25 stycznia o godzinie 16:30 ŁKH zagra z liderem ligowej tabeli, UKS-em Zagłębie Sosnowiec, zaś dzień później, również o 16:30 podejmie obecnie piątą drużynę w stawce, KH Polonię Bytom. Oba pojedynki odbędą się w łódzkiej ,,Bombonierce".

UKH Unia Oświęcim - ŁKH Łódź 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jakub Kurandy 05:04'
2:0 Kamil Daniliszyn 56:13

ŁKH: Karri Hiukka, Krzysztof Piontek - Denis Salnikov, Piotr Matuszewski, Tymoteusz Lewy, Mateusz Kubiak, Yauhenyi Stryzhanok - Radosław Kusideł, Volodymyr Baisarovych, Arkadiusz Witczak, Patryk Janiszewski, Marcin Kułak - Jan Kowalski, Mateusz Kamiński, Nikita Laptinov, Franciszek Polak, Vaclac Riha - Paweł Stopczyk, Daniel Węgrzynowski, Ivan Tsyran, Bartosz Kowalski, Patryk Olszewski

MUKS Naprzód Janów - ŁKH Łódź 2:5 (1:5, 1:0, 0:0)
0:1 Vaclav Riha 04:42'
1:1 Igor Kowolik 07:38'
1:2 Vaclav Riha 10:39'