Grot Budowlane zdemolowały przeciwniczki. Zobacz doping na trybunach [galeria]

Sport Grot Budowlani Łódź dźwignęły się po dwóch bolesnych porażkach. Jedną z nich była przegrana na Wyspach Kanaryjskich w Pucharze CEV, drugą derby Łodzi. W środę 18 stycznia niebiesko-biało-czerwone doprowadziły do złotego seta i awansowały dalej w europejskich rozgrywkach.

Emocje na trybunach podczas meczu Grot Budowlani Łódź z CV Gran Canaria

Początek spotkania był wręcz wymarzony dla Macieja Biernata i jego podopiecznych. Budowlane zdemolowały swoje przeciwniczki aż 25:12, jakby chciały pokazać fanom, że wyciągnęły lekcję z ostatnich niepowodzeń.

Drugi set nie był już tak jednostronny, ale nadal to zespół z Łodzi dyktował warunki gry w Sport Arenie. Budowlane wygrały 25:21 i od złotego seta dzieliła ich już tylko jedna partia.

Grot Budowlane szły dalej za ciosem i na początku trzeciej odsłony prowadziły 4:1. Siatkarki CV Gran Canaria nie dawały jednak za wygraną i to one przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. CV Gran Canaria wygrała 25:21 i złapała kontakt w setach.

Na porażkę w czwartej partii podopieczne Macieja Biernata nie mogły już sobie pozwolić, więc goniły rywalki. Łodzianki zrobiły to w najlepszy możliwy sposób. Budowlane wygrały 25:16 i zabawa zaczęła się od nowa. Teraz przed niebiesko-biało-czerwonymi był złoty set.

W złotym secie pełnie swoich możliwości pokazały już Grot Budowlane, które nie dały chwili wytchnienia swoim przeciwniczkom. Grot Budowlani Łódź wygrali 15:9 i zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu CEV!

Grot Budowlani Łódź – CV Gran Canaria 3:1 (25:12, 25:21, 21:25, 25:16, 15:9)

Fragmenty relacji pochodzą z artykułu autorstwa Piotra Grymma z serwisu Łódzki Sport.