Grot Budowlani Łódź bez argumentów w starciu z mistrzyniami z Polic

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Grot Budowlani Łódź bez argumentów w starciu z mistrzyniami z Polic - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź bez szans w Policach | foto Michał Pietrzak

Sport Podopieczne Macieja Biernata bez Zuzanny Góreckiej i Moniki Fedusio udały się na mecz z mistrzyniami Polski w pierwszym starciu półfinałowym. Łodzianki potrafiły momentami grać ładną siatkówkę, ale na dłuższą metę nie mogły liczyć na więcej. Grupa Azoty Chemik Police pewnie wygrał w trzech setach.

Osłabieni Grot Budowlani Łódź bez szans w starciu z mistrzyniami

Grot Budowlani Łódź pierwsze straty ponieśli już przed spotkaniem. Okazało się, że z powodu choroby do Polic razem z drużyną nie udały się Zuzanna Górecka i Monika Fedusio.

Pierwszy set upłynął nam w bardzo spokojnej atmosferze. Chyba trochę za spokojnej patrząc z punktu Grot Budowlanych. Chemik bardzo szybko zbudował sobie kilku punktową przewagę, którą bez większego wysiłku stale powiększał. Martyna Łazowska na rozegraniu bardzo często szukała Any Cleger, ale Kubanka nie grzeszyła skutecznością. Gospodynie z Polic wygrały pierwszą partię 25:14.

W następnej partii łodzianki prezentowały już znacznie wyższy poziom. Budowlane zdecydowanie poprawiły przyjęcie, co zaowocowało dużo lepszą skutecznością w ataku. Ana Cleger huknęła w stronę policzanek i dała swojej ekipie prowadzenie 14:8. Łodzianki prowadziły nawet 15:8, ale po przerwie wziętej przez trenera Marka Mierzwińskiego role zupełnie się odwróciły. Chemik Police odrobił straty z nawiązką i wygrał 25:21. Grot Budowlane pomogły gospodyniom w tym, popełniając kilka prostych błędów. Wielka szkoda, bo chcą myśleć o sprawieniu kłopotów potentatowi nie można przegrywać setów, w których prowadzi się już siedmioma punktami.

Na początku trzeciej odsłony policzanki szybko zbudowały sobie przewagę 8:3 i kontrolowały wydarzenia na boisku. Dobrze jednak w polu zagrywki pokazała się Anna Lewandowska, dzięki której przewaga Chemika stopniała zaledwie do dwóch punktów 7:9. W kolejnych minutach Grot Budowlane trzymały się  miarę blisko z wynikiem, ale wygrana gospodyń nie wydawała się w żaden sposób zagrożona. Policzanki ostatecznie wygrały 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Rewanżowe starcie odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 17:30 w Sport Arenie.

MVP: Martyna Łukasik

Grupa Azoty Chemik Police 3:0 Grot Budowlani Łódź